Uutispommi: Juventus vaihtaa valmentajaa!

© Kuva: Getty Images
Maanantaina Crystal Palace - Brighton! Lue vihje ja lunasta mojova talletusbonus!

Serie A:ta viime vuodet mielin määrin hallinnut Juventus astuu ensi kaudella uuteen komentoon. Juventus tiedottaa kotisivuillaan, että valmentaja Massimiliano Allegri ei jatka seuran palveluksessa enää kaudella 2019-2020.

Juventus pitää valmentajakuviosta tiedotustilaisuuden lauantaina kello 15 Suomen aikaa. Tilaisuudessa ovat läsnä Allegri sekä seuran puheenjohtaja Andrea Agnelli.

51-vuotias Allegri aloitti Juventuksen valmentajana kesällä 2014, ja on voittanut Serie A:n kaikilla viidellä kaudellaan. Neljällä ensimmäisellä Juventus voitti myös Coppa Italian, mutta tällä kaudella tuplamestaruus jäi haaveeksi. Allegrin Juventus on nähty myös kahdesti Mestarien liigan loppuottelussa.

» Serie A:n huippujoukkueiden kaikki ottelut Ruudusta!

Maanantaina Crystal Palace - Brighton! Lue vihje ja lunasta mojova talletusbonus!