Man United -hyökkääjän jättisiirto jäihin? – Inter ei ole valmis tarjoamaan enempää

© Kuva: Getty Images
Serie A:ssa Bologna - Atalanta! Lue ennakko ja lunasta talletusbonus!

Italian Serie A -seuran Internazionalen toimitusjohtajan Beppe Marottan mukaan seura ei ole lyömässä lisää taaloja tiskiin Romelu Lukakun tuomiseksi Manchester Unitedista.

Inter on käynyt neuvotteluita Man Unitedin kanssa jo pitkään Lukakun hankkimisesta. Italialaisjätti on tarjonnut Lukakusta 54 miljoonaa puntaa eli noin 59 miljoonaa euroa. United ei ole kuitenkaan valmis luopumana Lukakusta tuolla summalla.

– Me teimme vahvan tarjouksen, joka vastasi pelaajan markkina-arvoa, mutta emme saaneet sopimusta aikaiseksi. Seuramme on vahva, mutta meidän täytyy pysyä tiettyjen rajojen sisällä, Marotta sanoi Sky Sport Italialle.

Lukaku siirtyi Manchester Unitediin kesällä 2017 85 miljoonalla eurolla.

» Serie A:n huippujoukkueiden kaikki ottelut Ruudusta!

Serie A:ssa Bologna - Atalanta! Lue ennakko ja lunasta talletusbonus!