Tässäkö Neymarin siirtosaagan ratkaisu? PSG pohtii korvaajaa Lontoosta
Kuva: Getty Images
PSG:n brassitähti Neymarin siirtoa takaisin La Ligaan on odoteltu lähes koko kesä. Toistaiseksi sen paremmin Barcelona kuin Real Madridkaan eivät kuitenkaan ole onnistuneet pariisilaisseuran johtoa kaupanteosta vakuuttamaan.
Neymarin myyntiä epäilemättä helpottaisi, jos tilalle saataisiin mitat täyttävä korvaaja. Brittilehti Daily Mailin mukaan PSG kaavailee tällaista nyt Crystal Palacen Wilfied Zahasta.
Norsunluurannikon maajoukkuehyökkääjää on pidetty jo pitkään Valioliigan ”parhaana TOP 6 -seurojen ulkopuolisena pelaajana”, tai ainakin yhtenä parhaista. Siksi Zahaa ovatkin havitelleet muun muassa Tottenham ja Arsenal.
Tuoreimpana Zahan hankkimiseksi teki totisen yrityksen Everton, joka tarjosi hänestä ennen Valioliigan siirtoikkunan sulkeutumista 77 miljoonaa euroa sekä kahta pelaajaansa (Cenk Tosunia ja James McCarthya) lainalle. Tämäkään ei silti Crystal Palacelle kelvannut.
[readmore from=Zaha-Wilfried]
Zaha kuitenkin haluaa lontoolaisseurasta pois, ja jätti seuralle siirtopyynnönkin. Kenties PSG:n tarjous on jo tarpeeksi mittava, jotta kaupat syntyvät. PSG kun suunnittelee tarjoavansa Zahasta jopa 110 miljoonaa euroa. Pariisilaisten delegaation on määrä matkustaa tällä viikolla Lontooseen siirrosta keskustellakseen.
Ligue 1:n ja La Ligan siirtoikkunat sulkeutuvat ensi maanantaina 2. syyskuuta.
LUE MYÖS:
🎁 Huipputarjous jatkuu: 10 euron kierrätysvapaa megakierros Reactoonz-peliin – vain 1 eurolla!
- Peli: Reactoonz
- Vain uusille asiakkaille!
- HJK naaraamassa Serie A -maalivahdin – muuttuu saalistajasta saaliiksi
- Liitot kapinoivat Gianni Infantinoa vastaan – toimittaja vihjaa hurjasta suunnitelmasta
- Iso ero budjeteissa ei näkynyt – KuPS ja TPS tasasivat pisteet
- Käsittämätön tilanne – purkupallo aiheutti kolarin jalkapallo-ottelussa
- Romelu Lukaku näytti vihreää valoa suurseuralle – onko tässä tuleva kohde?
- Suru-uutinen: Lionel Messin isä on kuollut 68-vuotiaana
- Lehti: Gianni Infantinolla oli salasuhde – Uefa maksoi naisen ulos järjestöstä
- Katso video: Roman Eremenko täräytti yhden kauden upeimmista maaleista
- Juuri nyt: Argentiinan jalkapalloliitto tukee Gianni Infantinoa
- Ilves oli helisemässä Konferenssiliigassa – silti Kroatiassa näkyy pelko ensi viikosta
- Romelu Lukaku näytti vihreää valoa suurseuralle – onko tässä tuleva kohde?
- Liitot kapinoivat Gianni Infantinoa vastaan – toimittaja vihjaa hurjasta suunnitelmasta
- Käsittämätön tilanne – purkupallo aiheutti kolarin jalkapallo-ottelussa
- Iso ero budjeteissa ei näkynyt – KuPS ja TPS tasasivat pisteet
- Suru-uutinen: Lionel Messin isä on kuollut 68-vuotiaana