Venäjä – Skotlanti: Jäävätkö vieraat maaleitta?
Kuva: Getty Images
EM-karsinnat
Venäjä – Skotlanti
Torstai 10.10. klo 21:45
EM-karsintaurakka jatkuu tämän viikonlopun ympärillä ja torstaina pelataan ensimmäiset pelit. Otetaan nosto I-lohkosta, jossa lohkokakkonen ja vahvasti kisoihin menossa oleva Venäjä isännöi Skotlantia, joka on vain varjo entisestään. Pelissä on vain yksi suosikki, mutta vedonlyönnillistä tulokulmaa joutuu pohtimaan himpun verran.
Venäjällä on kuudesta ottelusta 15 pistettä – ainoan tappionsa se kärsi Belgialle karsintojen avausottelussa. Sen jälkeen voittoja on kerääntynyt viisi ja Venäjän verkkoon on tehty vain yksi maali. Stanislav Tshertsehovin joukkueen puolustustyöskentely on toiminut loistavasti etenkin kotiotteluissa. Tämä ei lupaa hyvää skoteille, joille maalinteko on ollut näissä karsinnoissa tervanjuontia.
Kuudessa pelissä Steve Clarken porukka on nimittäin saanut aikaiseksi vain viisi maalia ja on tällä hetkellä lohkossa toiseksi viimeisenä – vain lilliputtijoukkue San Marino on perässä. Viime ottelut lohkon parempia joukkueita vastaan ovat sujuneet kovin mollivoittoisesti, eikä torstainakaan ole ihmeitä luvassa, jos isännät vain osaavat ottaa ottelun vakavasti. Skotlanti tuntuu tippuneen kehityksen kelkasta.
Lyö vetoa ottelusta:
Vetojen kannalta tulokulma on lyödä Skotlannin maalittomuuden puolesta. Viime vuosina tämä on toteutunut varsinkin vahvempia joukkueita vastaan hyvällä prosentilla ja näin voi käydä tälläkin kertaa. Vetosuositus on Vierasjoukkueen ensimmäisen maalin aika: EI MAALIA kertoimella 1,94. tarjoaa 100% talletusbonusta. Saat 20-25 euron talletuksen heti tuplana tilille. Kierrätysvaatimus on niin helppo, ettei mitään järkeä. Vain 1x kierrätys! LYÖ VETO Lunasta in 100% talletusbonus näin:- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat 25 euron talletuksella 50€ pelirahaa.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Inter iski kahdeksan maalia – näin Suomen Cupissa pelattiin tiistaina
- MM-turnaus lähestyy! Ruotsi julkaisi kisajoukkueensa
- BBC: José Mourinho palaa Real Madridin päävalmentajaksi!
- Haastattelu: Veikkausliigasta tuttu maalitykki houkutteli Yeboah Amankwahin IFK Mariehamniin – ”Hän on kuin veljeni”
- Serie B:n nousukarsinnat käynnistyvät – Niklas Pyyhtiä, Joel Pohjanpalo ja Jesse Joronen taistelevat noususta
- Lukas Hradeckylta suorat sanat AS Monacon tilanteesta: ”Meidän on katsottava itseämme peiliin”
- The Athletic: Valioliigassa voi jysähtää iso valmentajapalkkaus
- Nähdäänkö Lionel Messi MM-kisoissa? Nyt tuli hyvä merkki
- Juho Talvitien NAC Breda putosi Hollannin pääsarjasta – ottelu jouduttiin keskeyttämään
- Toni Koskela kaatoi Stuart Baxterin Allsvenskanissa – Anthony Olusanya iski maalin
- Serie B:n nousukarsinnat käynnistyvät – Niklas Pyyhtiä, Joel Pohjanpalo ja Jesse Joronen taistelevat noususta
- Taas se nähtiin: fanien ei pitäisi saada päättää palkinnoista
- The Athletic: Valioliigassa voi jysähtää iso valmentajapalkkaus
- Nähdäänkö Lionel Messi MM-kisoissa? Nyt tuli hyvä merkki
- Ennennäkemätöntä – Bundesliigan naispäävalmentajalta historiallinen temppu
- Lukas Hradeckylta suorat sanat AS Monacon tilanteesta: ”Meidän on katsottava itseämme peiliin”
- Toni Koskela kaatoi Stuart Baxterin Allsvenskanissa – Anthony Olusanya iski maalin
- Juventuksen peli oli ohi 12 sekunnissa
- Äkkirikastunut nousukas tekemässä ”PSG:t” Englannissa
- BBC: José Mourinho palaa Real Madridin päävalmentajaksi!