Konyaspor – Fenerbahce: Perinteinen suurseura alamaissa
Kuva: Getty Images
Super Lig
Konyaspor – Fenerbahce
Lauantai 14.03. klo 19:00
Turkissa pelataan jalkapalloa vallitsevasta tilanteesta huolimatta – tosin tyhjille katsomoille. Putoamisviivan alapuolella taiteileva Konyaspor isännöi lauantaina vaisua kautta pelaavaa Fenerbahcea, jonka tämänhetkinen sarjasijoitus on perinteiselle suurseuralle todella vaisu.
Konyasporin onneton kotimenestys on suurin syy joukkueen kehnolle sarjasijoitukselle. Tätä taustaa vasten voikin pohtia, onko tyhjille katsomoille pelaaminen isännille jopa pieni helpotus. Viime kierroksen vierastasapeli Malatyaa vastaan oli joukkueelta kelpo esitys. Maalinteko on ollut Konyasporille tervanjuontia – se on sarjan tehottomin joukkue. Maalivahti Serkan Kirintili lensi Malatya -ottelussa suoralla punaisella pihalle ja on tässä ottelussa pelikiellossa.
Myöskään Fenerbahce ei ole viime viikkoina onnistunut kairaamaan voittoja. Joukkue on poissaolojen rampauttama, eikä sen puolustus ole pitänyt kovinkaan hyvin. Suurseuran fanaattisten kannattajien paine valmentaja Ersun Yanalin yllä on mittaamattoman kova. Tälläkin hetkellä joukkuetta heikentävät useat loukkaantumiset ja pelikiellot. Pisteitä ei tulla helpolla hakemaan lauantainakaan.
Lyö vetoa ottelusta:
Fener on vetomarkkinoilla mallattu selkeäksi suosikiksi – luultavasti osin vanhasta muistista. Omissa pahveissani tämä ottelu on tuntuvasti kertoimia tasaisempi ja isäntien pääseminen pisteille maistuu mukavasti tasuriherkkien joukkueiden kohtaamisessa. Vetosuositus on Aasialainen tasoitusveto, Konyaspor +0.5 kertoimella 1,72. tarjoaa 100% talletusbonusta. Saat 20-25 euron talletuksen heti tuplana tilille. Kierrätysvaatimus on niin helppo, ettei mitään järkeä. Vain 1x kierrätys! LYÖ VETO Lunasta in 100% talletusbonus näin:- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat 25 euron talletuksella 50€ pelirahaa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Mestarien liigan playoff-kierros käyntiin: Vinícius-kohu pysäytti pelin
- Juventuksen päävalmentaja Spalletti myönsi shokkitappion jälkeen: “Otimme kolme askelta taaksepäin”
- Täysin pähkähullu ilta: Galatasaray murskasi Juventuksen 5–2
- KuPSin maalitykki löysi uuden seuran Uzbekistanista
- Ilves vahvistuu HJK:n hyökkääjällä
- HS: Palloliitolla kiusallinen tilanne – tunnetut suomalaiset jalkapalloilijat pelaavat Venäjän kanssa
- Mestarien liigassa nähdään tänä iltana jotain, mitä ei ole koskaan aikaisemmin nähty
- Fanit suuttuivat – HJK otti nyt kantaa kohuratkaisuun
- Nettihuutokaupoista karmea havainto: erikoiset myyntikohteet herättäneet ostajien kiinnostuksen
- Belgian maajoukkuepelaaja sivuun yli kuukaudeksi
- Lähde: Huuhkajien maalivahti käy neuvotteluja seuran kanssa
- Nettihuutokaupoista karmea havainto: erikoiset myyntikohteet herättäneet ostajien kiinnostuksen
- Mestarien liigassa nähdään tänä iltana jotain, mitä ei ole koskaan aikaisemmin nähty
- HS: Palloliitolla kiusallinen tilanne – tunnetut suomalaiset jalkapalloilijat pelaavat Venäjän kanssa
- Haastattelu: Tim Väyrynen jahtaa sarjanousua Italiassa – ”Sain loistavan mahdollisuuden”
- Fanit suuttuivat – HJK otti nyt kantaa kohuratkaisuun
- Euroopan surkein pääsarjaseura hävisi taas – säilyttää silti liigapaikkansa
- Ilves vahvistuu HJK:n hyökkääjällä
- Valmentaja vihjaa, että Álvaro Moratan kannattaisi vaihtaa uraa
- Serie A -hyökkääjä näytti syyttäneen tuomareita rasismista – todellisuus paljastui kuitenkin pian