Rangersilla on mahdollisuus varmistaa Skotlannin liigamestaruus tänä viikonloppuna, Glasgown jättiläisen pelatessa kotonaan St. Mirreniä vastaan. Homma etenee; tätä kirjoitettaessa Steven Gerrardin luotsaama joukkue johtaa 2-0, ja ottelua on pelattu 40 minuuttia. Sinisten toisen maalin on iskenyt entinen HJK-hyökkääjä Alfredo Morelos, Huuhkajat-keskikenttäpelaaja Glen Kamaran syötöstä.
Vaikka Rangers on oikeastaan millä mittapuulla tahansa todellinen jalkapallon suurseura, on se rypenyt eri asteisissa ongelmissa pitkään – nyt on käden ulottuvilla vasta ensimmäinen Skotlannin mestaruus kymmeneen vuoteen.
Rangers-kannattajat ottivat joukkueensa vastaan tuhatpäisiksi kasvaneissa joukoissa, sen saapuessa aiemmin Ibrox-stadionille.
Ottelu päättyi lukemiin 3-0.
Päivitetty 6.3.2021 klo 19.01: Mestaruus sinetöityy vasta, jos Celtic ei onnistu voittamaan Dundeeta sunnuntaina, lopputulos
David Hasselhoff tarjoaa 20 ilmaiskierrosta
Et tarvitse omaa talletusta
- Avaa pelitili Wheelz-kasinolle.
- Kun ilmainen pelitili on rekisteröity, tilillesi ilmestyy 20 ilmaiskierrosta ilman omaa talletusta!
- Tallettajat saavat lisäksi 300€ bonuksen + 100 ilmaiskierrosta lisää.