Internazionalen tärkeä kolmikko jäämässä seuraan? – ”Katsotaan, mitä seura aikoo”
Kuva: Getty Images
Italian suurseura Internazionale on solmimassa kolmea tärkeätä jatkosopimusta, mikäli seuran urheilutoimenjohtajaa Giuseppe Morattaa on uskominen. Hänen mukaansa Marcelo Brozovic, Lautaro Martinez sekä Nicolo Barella aikovat jäädä milanolaisseuraan.
Kroatialainen keskikenttäpelaaja Brozovic, 28, on edustanut seuraa jo viiden kauden ajan. Hänen nykyinen sopimuksensa umpeutuu kesällä. Brozovic kuuluu joukkueen tärkeimpien keskikenttäpelaajien joukkoon. Ainakin Barcelona ja Manchester United ovat tiettävästi kiinnostuneita kroatialaispelaajan palveluksista.
Argentiinalaiskärki Martinezia on puolestaan huhuttu jo pidemmän aikaa muun muassa Barcelonan paitaan. Kesään 2023 asti sopimuksen omaava 24-vuotias hyökkääjä on iskenyt tällä kaudella kolme osumaa Serie A:ssa.
Keskikentällä viihtyvä Italian maajoukkuepelaaja Barella, 24, saapui milanolaisseuraan viime syksynä Cagliarista. Huhuja on kuitenkin ollut liikkeellä ainakin Liverpoolin kiinnostuksesta. Barellan nykyinen sopimus umpeutuu vasta vuonna 2024. Hän on aloittanut kauden loistavasti, sillä kahdeksaan Serie A:n otteluun Barella on syöttänyt peräti kuusi osumaa ja viimeistellyt yhden.
Lähde: Sky Sports
LUE MYÖS:
- Melkoinen temppu: Portugalin superlupaus, 16, ylsi poikkeukselliseen saavutukseen
- Cristiano Ronaldo sai vaikutusvaltaisen tukijan – ”Tässä on ero suuruuden ja keskinkertaisuuden välillä”
- Portugali juhli ilman Cristiano Ronaldoa – näin kävi muualla
- Portugalin päävalmentaja latasi suorat sanat Cristiano Ronaldo -kohusta
- Virallista: Lionel Messin jättikauppa maalissa
- Haastattelu: Huuhkajien Lasse Stensgaard: ”Kun saamme pallon, meidän on oltava paljon parempia”
- Marko Saloranta nosti kaksi uutta nimeä Helmareiden joukkueeseen
- Valmentajaikoni Carlos Queiroz kahdesti ulos samasta työpaikasta kolmen kuukauden sisään
- MTV: 17-vuotiaalle suomalaislupaukselle miljoonasiirto
- Haastattelu: Daniel Håkans ennakoi erilaista Albania-ottelua: ”Enemmän vastahyökkäyksiä meiltä”
- Virallista: Lionel Messin jättikauppa maalissa
- MTV: 17-vuotiaalle suomalaislupaukselle miljoonasiirto
- Portugali juhli ilman Cristiano Ronaldoa – näin kävi muualla
- Portugalin päävalmentaja latasi suorat sanat Cristiano Ronaldo -kohusta
- Man City -huijauksen paljastaneelta hakkerilta raju väitös Gianni Infantinosta yli 10 vuoden takaa
- Marko Saloranta nosti kaksi uutta nimeä Helmareiden joukkueeseen
- Haastattelu: Huuhkajien Lasse Stensgaard: ”Kun saamme pallon, meidän on oltava paljon parempia”
- Portugalin päävalmentaja Cristiano Ronaldo -kohusta: ”Sanoin hänelle, että…”
- Uskomaton tilanne lentokentällä: Cristiano Ronaldo sai Portugalin sekaisin
- Cristiano Ronaldon sisko puolustaa veljeään: ”Ansaitsemme palata keskinkertaisuuteen”