Paikallislehti: Manchester Unitedin seurajohto ”harkitsee vakavasti” valmentajavaihdosta – Zinedine Zidane ei ole kiinnostunut tehtävästä
Ole Gunnar Solskjærin jatko Manchester Unitedin peräsimessä on kaikkea muuta kuin varmaa, kertoo Manchester Evening News.
Paikallislehden mukaan Unitedin seurajohto ”harkitsee vakavasti” potkujen antamista Solskjærille ennen tulevan viikonlopun Tottenham-ottelua. Solskjær allekirjoitti kesällä kolmivuotisen jatkosopimuksen Unitedin kanssa, mutta alkukauden surkeat peliesitykset ja sunnuntainen murskatappio Liverpoolille ovat asettaneet norjalaisluotsin aseman vaakalaudalle.
Manchester United on jo pudonnut Liigacupista, ja myös Valioliigan mestaruustaisto on vääjäämättä karkaamassa. Mestarien liigassa United sentään johtaa alkulohkoaan, mutta lohko on vielä pahasti auki ja kaikki neljä joukkuetta [United, Atalanta, Villarreal, Young Boys] ovat mukana taistelemassa jatkopaikoista.
[readmore from=Manchester-United]
Mikäli United päättää antaa potkut Solskjærille, on hänen todennäköisimpinä seuraajavaihtoehtoina pidetty vapailla markkinoilla olevia Antonio Contea sekä Zinedine Zidanea.
Mundo Deportivon mukaan Zidanen nimi voidaan välittömästi sulkea pois spekulaatioista, koska hän ei ole kiinnostunut tehtävästä. Entinen Real Madrid -manageri haluaa nyt vain levätä ja ladata akkuja ennen kuin tekee paluun jalkapallon pariin.
Espanjalaislehti paljastaa samalla, että Zidane tähyää seuraavaksi joko Ranskan maajoukkueen tai PSG:n päävalmentajaksi. Nämä kaksi pestiä olisivat sellaisia, jotka saisivat ranskalaislegendan palaamaan ”lomaltaan” välittömästi.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Muistatko hänet? Takavuosien Liverpool-tähti paukuttanut hurjat tehot kotimaassaan
- Järkyttävä summa: KuPS tienannut jo useita miljoonia euromenestyksellä
- Uefa hehkutti KuPS-sankaria virallisella tilillään: ”Todellinen kaunokainen”
- Iso jatkosopimus: Roope Riski jatkaa Ilveksessä
- Ivan Piñol jatkaa TPS:n päävalmentajana Veikkausliigassa
- Megatähti sai palata maajoukkueeseen – päävalmentaja avasi syitä
- Ilves-tähti valittiin taas Ruotsin alle 21-vuotiaiden maajoukkueeseen
- Mika Lehkosuo hehkuttaa Matias Siltasta: ”Se on hänen superominaisuutensa”
- Yle: Palloliitto yritti houkutella Malick Thiawia Huuhkajiin – valitsi Saksan
- Pikkuhuuhkajien hyökkääjä loukkaantui Konferenssiliigan ottelussa – jäävätkö karsintaottelut väliin?
- Slovan Bratislavan valmentaja kertoi mielipiteensä KuPSista
- Ruma tappio Mestarien liigassa – potkut tuli
- KuPS saa merkittävän summan eurojytkystään – tässä ovat jatkomahdollisuudet
- Yle: Palloliitto yritti houkutella Malick Thiawia Huuhkajiin – valitsi Saksan
- Ilves-tähti valittiin taas Ruotsin alle 21-vuotiaiden maajoukkueeseen
- Megatähti sai palata maajoukkueeseen – päävalmentaja avasi syitä
- Pikkuhuuhkajien hyökkääjä loukkaantui Konferenssiliigan ottelussa – jäävätkö karsintaottelut väliin?
- Mika Lehkosuo hehkuttaa Matias Siltasta: ”Se on hänen superominaisuutensa”
- Haastattelu: Rony Jansson kertoo, miten Toni Koskelan korkea vaatimustaso näkyy Kalmarin arjessa – ”Jos hän näkee, että joku laiskottelee treeneissä…”
- Iso jatkosopimus: Roope Riski jatkaa Ilveksessä