Ranskalaisseurassa kuohuu ratkaisupelien alla – maalivahti tappeli valmentajan kanssa ja mursi sormensa
Kuva: Getty Images
Ranskan pääsarjassa pelaavan Lensin ykkösmaalivahti Jean-Louis Leca joutuu olemaan sivussa kauden viimeisistä otteluista tapeltuaan valmentajan kanssa ja murrettuaan sormensa, kertoo ESPN.
Leca, 36, otti harjoituskentällä yhteen maalivahtivalmentaja Thierry Malaspinan kanssa, ja miehet oli revittävä toisistaan irti. Tappelun tauottua Leca löi nyrkillään pukuhuoneen ovea ja mursi samalla sormensa.
ESPN:n tietojen mukaan Lecan ja Malaspinan välit ovat olleet tulehtuneet läpi kauden, minkä seurauksena kakkosvahti Wuilker Faríñez on saanut odotettua enemmän peliaikaa.
Lens vahvisti torstaina tiedotteessaan, että kaksi sen edustusjoukkueen jäsentä sortui tappeluun keskenään.
– Ryhdymme asianmukaisiin kurinpitotoimenpiteisiin ja haluamme selventää, että tapahtunut selvitetään pukuhuoneen tiukimmassa yksityisyydessä.
Lens on Ranskan Ligue 1:ssä seitsemäntenä, ja sillä on yhä mahdollisuus selviytyä ensi kauden europeleihin, kun kaksi kierrosta on jäljellä.
Il s’est fracturé le doigt après une altercation avec Thierry Malaspina, entraîneur des gardiens du RC Lens.
LUE MYÖS:
100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 100 ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Virallista: Ilari Kangasniemi siirtyy Englantiin
- Virallista: Kasper Paananen jättää Veikkausliigan
- Onko tässä mitään järkeä? Bodø/Glimt pelaa tänään toista päivää peräkkäin
- Jalkapallon entinen ihmepoika lopetti uransa – ikää vasta 21 vuotta
- Romano: Liverpoolille täysin uusi siirtokohde – 50 miljoonaa pöytään!
- Tanskalaisseura haalii pelaajia Ugandan kolmannelta sarjatasolta
- 18-vuotiaalla huippulupauksella painajaisdebyytti – Cristiano Ronaldon eleistä näkyi kaikki tarpeellinen
- Juventukselle ikäviä uutisia – supertähti sivussa useita kuukausia
- Cristiano Ronaldolle kävi nolosti: Al-Nassr piristyi selvästi vaihtokomennuksen jälkeen
- Viljami Sinisalo keskellä skandaalia – Celticiltä järkyttävä sulaminen Mestarien liigan karsinnoissa
- Viljami Sinisalo keskellä skandaalia – Celticiltä järkyttävä sulaminen Mestarien liigan karsinnoissa
- Seurapomolta pitkä moitelista Bodø/Glimtille: ”Onko täällä Mestarien liiga -tunnelmaa? Ei”
- Vertailu osoittaa: HJK-lupaus on Euroopan parhaita nuoria pelinrakentajia
- KuPS iski viime hetkellä – sarjakärjelle kova vahvistus!
- Saksalainen teinitähti häikäisi – yli sata vuotta vanha ennätys rikki
- Yle: Huuhkajien Robert Ivanov siirtyy Veikkausliigan mestarisuosikkeihin!
- Cristiano Ronaldolle kävi nolosti: Al-Nassr piristyi selvästi vaihtokomennuksen jälkeen
- Virallista: Robert Ivanov ja Herman Sjögrell vahvistavat FC Interiä – myös kolmas pelaaja tekee paluun
- Toimittaja: IF Gnistanille karmea takaisku – uusi hankinta heti sisään
- Ilari Kangasniemen hinnasta uutta tietoa
