Tuomas Ollilan edustaman Paris FC:n kotistadion vaihtuu
Tuomas Ollilan edustaman Paris FC:n kotistadion vaihtuu kuluvan kauden jälkeen.
Paris FC tiedotti muuttavansa kesällä Stade Jean-Bouinille. Noin 20 000 katsojaa vetävä Stade Jean-Bouin sijaitsee PSG:n kotistadionin Parc des Princesin välittömässä läheisyydessä. Stadionilla pelataan jalkapallon lisäksi rugbya.
Paris FC on pelannut noin 18 vuoden ajan Stade Charlétylla, mutta yleisurheilustadion ei enää vastaa nykypäivän vaatimuksia ja seura haluaa päästä jalkapallostadionille.
Paris FC taistelee parhaillaan noususta Ranskan pääsarjaan. Se on sarjataulukossa toisena. Sarjakärki Lorient on kolmen pisteen etumatkalla. Kaksi parasta nousee suoraan pääsarjaan.
Ollila, 24, on jäänyt tällä kaudella varsin pienelle peliajalle Paris FC:ssä. Ollila on pelannut viimeisen kahden kuukauden aikana vain 116 minuuttia Ligue 2:ssa. Ollilan sopimus ulottuu kesään 2027 saakka.
LUE MYÖS
100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 100 ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Onko tässä mitään järkeä? Bodø/Glimt pelaa tänään toista päivää peräkkäin
- Jalkapallon entinen ihmepoika lopetti uransa – ikää vasta 21 vuotta
- Romano: Liverpoolille täysin uusi siirtokohde – 50 miljoonaa pöytään!
- Tanskalaisseura haalii pelaajia Ugandan kolmannelta sarjatasolta
- 18-vuotiaalla huippulupauksella painajaisdebyytti – Cristiano Ronaldon eleistä näkyi kaikki tarpeellinen
- Juventukselle ikäviä uutisia – supertähti sivussa useita kuukausia
- Cristiano Ronaldolle kävi nolosti: Al-Nassr piristyi selvästi vaihtokomennuksen jälkeen
- Viljami Sinisalo keskellä skandaalia – Celticiltä järkyttävä sulaminen Mestarien liigan karsinnoissa
- Seurapomolta pitkä moitelista Bodø/Glimtille: ”Onko täällä Mestarien liiga -tunnelmaa? Ei”
- Virallista: Robert Ivanov ja Herman Sjögrell vahvistavat FC Interiä – myös kolmas pelaaja tekee paluun
- Viljami Sinisalo keskellä skandaalia – Celticiltä järkyttävä sulaminen Mestarien liigan karsinnoissa
- Seurapomolta pitkä moitelista Bodø/Glimtille: ”Onko täällä Mestarien liiga -tunnelmaa? Ei”
- Vertailu osoittaa: HJK-lupaus on Euroopan parhaita nuoria pelinrakentajia
- KuPS iski viime hetkellä – sarjakärjelle kova vahvistus!
- Saksalainen teinitähti häikäisi – yli sata vuotta vanha ennätys rikki
- Yle: Huuhkajien Robert Ivanov siirtyy Veikkausliigan mestarisuosikkeihin!
- Virallista: Robert Ivanov ja Herman Sjögrell vahvistavat FC Interiä – myös kolmas pelaaja tekee paluun
- Toimittaja: IF Gnistanille karmea takaisku – uusi hankinta heti sisään
- Näkökulma: Jaro, olisiko kannattanut miettiä kahteen kertaan sitä tiedotetta?
- Virallista: Tottenham kaappasi Manchester Cityn laiturin – siirtosumma on jälleen hurja