Oliver Antman tehoili taas – antoi kaksi maalisyöttöä
Oliver Antman oli jälleen valokeilassa, kun Go Ahead ja Utrecht iskivät sunnuntaina yhteen Hollannin pääsarjassa. Peli päättyi 2-2-tasapeliin.
Huippuvireinen Antman syötti joukkueensa kummatkin maalit. Isäntien avausmaali syntyi 14. minuutilla. Antman sai pallon laidalleen, leikkasi boksiin ja pelasi pallon maalin edustalle. Victor Edvardsenilla oli helppo työ siirtää pallo maaliin.
Go Ahead Eagles iski jälkimmäisen maalin vain muutamaa minuuttia myöhemmin. Antman sai pallon itselleen boksin rajalla ja jätti sen Mathis Suraylle, joka tälläsi isännät kahden maalin etumatkalle.
Antman on tehnyt tällä kaudella Eredivisiessä kuusi maalia ja antanut jopa 14 maalisyöttöä. Antman johtaa Eredivisien syöttötilastoa. Antman on ollut tällä kaudella yksi sarjan parhaimmista pelaajista. Edelliseen 18 otteluun on syntynyt hurjat 20 tehoa.
Go Ahead Eagles kohtaa ensi viikonloppuna NAC:n. Sen jälkeen luvassa on kauan odotettu Hollannin cupin finaali, jossa Antmanin Go Ahead Eagles ottaa mittaa AZ Alkmaarista.
LUE MYÖS
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Veikkausliigaennakko 2026: FC Inter pelaa mestaruudesta
- Haastattelu: Näin Joonas Rantanen kommentoi Emmanuel Boatengin epäonnistunutta siirtoa
- Haastattelu: Alex Ringin kipparoima HJK tavoittelee paluuta mestaruuskantaan
- Haastattelu: Petteri Pennanen odottaa KuPSin mestaruusputken jatkuvan
- Veikkausliigaennakko 2026: HJK ei lähde kauteen mestarisuosikkina
- Haastattelu: Elias Mastokangas ei harkinnut jättävänsä SJK:ta haastavan kauden jälkeen
- Kovan huhun kohteena ollut Ilves paljasti ratkaisunsa – valmennus muuttuu aivan Veikkausliiga-kauden alla
- Romano: Italian MM-katastrofi koitui myös Gianluigi Buffonin kohtaloksi
- Italian jättiflopilla raju seuraus – iso pomo ulos
- Väite: Gennaro Gattuso ulos – kuka on Italian seuraava päävalmentaja?
- MTV: Ilveksessä tapahtuu – valmentaja ulos!
- Kovan huhun kohteena ollut Ilves paljasti ratkaisunsa – valmennus muuttuu aivan Veikkausliiga-kauden alla
- Uusi maa Fifan rankingin kärkeen – Huuhkajille nousua
- Romano: Italian MM-katastrofi koitui myös Gianluigi Buffonin kohtaloksi
- Veikkausliigaennakko 2026: KuPS altavastaajana mestaruustaistelussa
- Veikkausliigaennakko 2026: HJK ei lähde kauteen mestarisuosikkina
- Toni Korkeakunnas löysi uuden työnantajan – ura jatkuu ulkomailla
- Haastattelu: Miika Nuutinen avasi KuPSin tavoitteita
- Koskettava ilta – Lionel Messi ja Argentiina jättivät jäähyväiset
- Haastattelu: Elias Mastokangas ei harkinnut jättävänsä SJK:ta haastavan kauden jälkeen