"Väyrysen ja Salzburgin välit kylmenivät"
Suomen A-maajoukkueen keskikenttämies Mika Väyrynen oli jo kovaa vauhtia menossa vuoden kontrahdilla Petri Pasasen seurakaveriksi Red Bull Salzburgiin. Itävaltalaisseura oli lyhyen testijakson jälkeen iskenyt suomalaisen eteen sopimustarjouksen ja miehen edellinen seura Heerenveen ehti jo julistaa verkkosivuillaan siirron olevan varma.
Myöhään sunnuntaina Urheilulehti kertoi kuitenkin yllätyskäänteestä: Väyrynen on lentänyt Englantiin neuvottelemaan toiseksi korkeimmalla sarjatasolla pelaavan Leedsin kanssa ja pyrkimässä siten Mikael Forssellin pelitoveriksi. Vaikka keskikenttämies ei vielä lopullisesti tyrmännyt salzburgilaisten sopimustarjousta, ollaan alppimaassa suomalaisen tempusta selvästikin näreissään.
– Väyrysen ja Salzburgin välit kylmenivät viikonlopun aikana. Ei täällä enää puhuta tästä siirrosta. Tämän pelaajan osalta asia on taputeltu, ellei ihan suuria ihmeitä tapahdu, Salzburger Nachrichten -lehdestä kerrotaan SuomiFutis.com-sivuston soitettua lehden toimitukseen.
//
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Lukas Hradecky loukkaantui – joutui jättämään pelin kesken
- Lähde: SJK-tähti neuvottelee siirrosta Turkkiin
- Virallista: Puolustaja jätti HJK:n – siirtyy toiseen Veikkausliiga-seuraan
- Virallista: SJK myy pelaajansa Tšekin pääsarjaan
- Barcelona kiinnostunut Afrikan-mestaruuskilpailujen sensaatiopelaajasta – hintalappu 30 miljoonaa
- Jamal Musiala lähenee täyttä pelikuntoa
- Virallista: Monivuotinen luottopelaaja jättää HJK:n
- Simo Valakari avasi St. Johnstonen siirtoikkunasuunnitelmia: ”Olemme pelanneet niin hyvin…”
- Miika Koskela jatkaa uraansa Norjassa
- Skandaali riepottelee Argentiinan jalkapalloliittoa MM-kisojen alla
- Simo Valakari avasi St. Johnstonen siirtoikkunasuunnitelmia: ”Olemme pelanneet niin hyvin…”
- Skandaali riepottelee Argentiinan jalkapalloliittoa MM-kisojen alla
- Mahdottomasta mahdollista: joukkue pudotuspeleihin ilman yhtään maalia
- Virallista: Monivuotinen luottopelaaja jättää HJK:n
- Miika Koskela jatkaa uraansa Norjassa
- Neymar ei enää panttaa järisyttävää päätöstään
- Huuhkajien kurittaja lopetti uransa 35-vuotiaana – viimeinen kausi huipulla teki hallaa perinnölle
- Barcelona kiinnostunut Afrikan-mestaruuskilpailujen sensaatiopelaajasta – hintalappu 30 miljoonaa
- Jamal Musiala lähenee täyttä pelikuntoa
- Israelin kaikkien aikojen maalikuningas lopettaa uransa kesken kauden
Suomen A-maajoukkueen keskikenttämies Mika Väyrynen oli jo kovaa vauhtia menossa vuoden kontrahdilla Petri Pasasen seurakaveriksi Red Bull Salzburgiin. Itävaltalaisseura oli lyhyen testijakson jälkeen iskenyt suomalaisen eteen sopimustarjouksen ja miehen edellinen seura Heerenveen ehti jo