Barca pelkää pelaajiensa lähtöä – Pep Guardiolaa ei päästetä lähelle seuraa

© Kuva: Getty Images
Mestarien liigan lohkovaihe käyntiin! Lyö veto ja hyödynnä talletusbonus!

FC Barcelona on huolissaan siitä, että seuran ex-koutsi Pep Guardiola houkuttelee entisiä suojattejaan tulevaan seuraansa Bayern Müncheniin.

Guardiola on Barcelonassa osallistumassa paikalliseen konferenssiin, ja seuran kerrotan epäilevän miehen ottavan yhteyttä entisiin alaisiinsa. Huhut ovat jo viemässä kahta Barcelonan pelaajatarkkailijaa Domenec Torrentia ja Carles Planchantia Saksaan Guardiolan joukkoihin, kertoo Tribalfootball-sivusto.

Huolestuttavaa Barcelonan kannalta on se, että seuran operatiivisen puolen henkilökunnasta ainoastaan valmennusvastuun kantavalla Tito Vilanovalla, hänen oikealla kädellään Jordi Rouralla sekä fyysisellä valmentajalla Aureli Altimiralla on voimassa olevat sopimukset myös tuleville kausille.

Barcelonassa pelätään myös, että Guardiola saa houkuteltua pari luottomiestään Saksaan uuden joukkueensa kantaviksi voimiksi.


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.

Mestarien liigan lohkovaihe käyntiin! Lyö veto ja hyödynnä talletusbonus!