Arsenal saa brittitähtensä mukaan viikonlopun peliin
Kuva: Getty Images
Arsenalin päävalmentaja Arsene Wenger kertoi lehdistötilaisuudessa, että joukkueen nuoret englantilaiset tähdet Jack Wilshere ja Theo Walcott on mukana viikonlopun miehistössä, joka kohtaa Norwichin lauantaina Lontoossa.
Wilsheren edellinen ottelu oli 3. maaliskuuta Tottenhamia vastaan, minkä joukkue hävisi 1-2-lukemin. Walcott loukkasi reitensä maajoukkueen matkassa viime kuun loppupuolella.
– Jack oli mukana normaaleissa harjoituksissa keskiviikosta lähtien ja Theo liittyy mukaan perjantaina. Molemmet ovat 90-prosenttisessa kunnossa, mutta ovat mukana lauantaina, Wenger vahvistaa Arsenalin kotisivuilla.
Viime viikonlopun West Bromwich ottelun Arsenalin hyväksi kahdella maalillaan ratkaissut Thomas Rosicky on puolestaan epävarma peliin. Mies kärsii pienestä reisivaivasta.
Arsenal taistelee tiukasti paikasta aurinkoon eli neljän parhaan joukkoon Valioliigassa, mikä oikeuttaa Mestarien liigan paikkaan ensi kaudeksi. Joukkue on nyt viidentenä kaksi pistettä Tottenhamista, joka on kuitenkin pelannut ottelun enemmän.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- HS: Suomalaislupauksesta merkittävä tarjous Veikkausliigan sisällä
- Virallista: Armend Kabashi löysi uuden seuran
- Paikallismedia: Diogo Tomas jäämässä loppukaudeksi ADO Den Haagiin
- FotbollDirekt: KuPS neuvottelee ruotsalaishyökkääjän kanssa
- Karim Benzemalle siirto Cristiano Ronaldon vastustelusta huolimatta
- Leo Walta sai miljoonasiirron!
- Valioliigassa iso kauppa siirtorajan viime hetkellä
- Fifa-pomo haluaa Venäjän takaisin
- Romano: Ranskan maajoukkuetähti on saamassa ison diilin
- Cristiano Ronaldon painostus pysäytti Karim Benzeman siirron
- Karim Benzemalle siirto Cristiano Ronaldon vastustelusta huolimatta
- Cristiano Ronaldon painostus pysäytti Karim Benzeman siirron
- Expressen: KuPS lähellä ulkomaalaispelaajan hankintaa
- Leo Walta sai miljoonasiirron!
- Valioliigassa iso kauppa siirtorajan viime hetkellä
- Ranskalaismedian tiedot: Glen Kamarasta uusi tarjous
- Huhut Matias Siltasen ympärillä kiihtyvät – näin seurapomo kommentoi ruotsalaismedialle: ”Se pitää paikkansa”
- FotbollDirekt: KuPS neuvottelee ruotsalaishyökkääjän kanssa
- FM: Glen Kamara olisi halunnut siirtyä takaisin Englantiin
- Fifa-pomo haluaa Venäjän takaisin