Niklas Moisanderin seuravalmentaja saamassa jatkosopimuksen

© Kuva: Getty Images

Huuhkaja-kippari Niklas Moisanderin seurajoukkue Ajax Amsterdam pyrkii tekemään päävalmentajalleen ja seuran ex-tähtipelaajalle Frank de Boerille jatkosopimuksen.

– Aion istua alas parin muun ihmisen kanssa organisaatiosta ensin, mutta käynnistämme jatkosopimusneuvottelut Frankin kanssa pian, Ajaxin urheilutoimenjohtajana nykyään toimivat Marc Overmars kertoi Algemeen Dagbladille.

De Boeria on pidetty mediassa yhtenä ehdokkaan Manchester Cityyn, mikäli seuran yhteiselo nykyisen managerin Roberto Mancinin kanssa päättyy, mistä liikkuu paljon huhuja. Ajax ei halua kuitenkaan missään nimessä päästää luotsiaan Englantiin.

– Olemme tehneet aikeemme selväksi jo aiemmin ja Frank on tietoinen tästä. Ei ole epäilystäkään siitä, että hän on meidän seuramme tärkein henkilö tällä hetkellä.


Inter – HIFK | HIFK pulassa! ⭐️⭐️⭐️⭐️