Onko tässä Barcelonan uusi ykkösvahti?
Kuva: Getty Images
FC Barcelona hakee uutta torjujaa pian väistyvän Victor Valdesin tilalle. Marca-lehden mukaan katalonialaisseuran vahdin ehdokas on Borussia Mönchengladbachin Marc-Andre Ter Stegen.
21-vuotias Saksan maajoukkuevahti on lehden mukaan kiivennyt seuran kaavailuisssa Liverpoolin Pepe Reinan ja Valencian Vicente Guaitan edelle. Lehden mukaan maalivahti voisi vaihtaa maisemaa kymmenellä miljoonalla, joten hinta ei olisi Barcelonalle minkäänlainen ongelma.
Lehti tietää kertoa, että Reinan kohdalla osa ihmisistä seurassa ei pidä ajatuksesta, että seuran entisestä pelaajasta pitäisi maksaa. Valmentajien suosikki Guiata ei sen sijaan ole kiinnostunut siirtymisestä ja lisäksi korkea pyyntihinta voisi vaikeuttaa suunnitelmia.
SuomiFutis-sivuston toimitus kokosi Barcelonan maalivahtiehdokkaat keskiviikkona. Lue asiasta lisää tästä.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- MTV: Ilvekselle paha takaisku juuri ennen liigakauden alkua
- Kiusallinen video leviää Italian maajoukkueesta
- Haastattelu: FC Lahden Tòfol Montiel viihtyy Suomessa – läpäisi harjoituskauden – ”Se tuntuu todella, todella pitkältä”
- Huuhkajat kohtaa täysin uuden vastustajan – näin näet ottelun suorana
- Lionel Messin MM-kisaosallistuminen on arvoitus: ”Päätös ei ole helppo”
- Roy Hodgsonille, 78, yllättävä päävalmentajan paikka Englannista
- FF Jaro vahvistuu HJK:sta siirtyvällä hyökkääjällä
- Huuhkajista lähteneelle valmentajalle uusi pesti
- Suomi peluutti jopa neljää ensikertalaista Uutta-Seelantia vastaan – Tim Sparv kertoi näkemyksensä debytanteista
- Joel Pohjanpalo piteli nilkkaansa – näin Huuhkajista vastattiin SuomiFutikselle