Veikkausliigassa maalikuninkuus täysin auki – panosta peleissä myös europaikasta!

Veikkausliigassa pelataan viikonloppuna päätöskierrokse. HJK-RoPS-ottelua lukuun ottamatta kaikki pelit alkavat lauantaina klo 14.00.
HJK on jo varmistanut mestaruuden ja TPS on varma putoaja. Hopeasta taistelevat SJK ja FC Lahti. Seinäjokelaiset ovat pisteen edellä ennen päätöspelejä. SJK kohtaa kotonaan MYPA:n ja Lahti kotonaan Hongan.
Mielenkiintoa riittää myös Veikkausliigan nelossijan suhteen, missä sijassa VPS on kiinni. Mikäli HJK juhlii myös Cupin voittoa viikon päästä, neljänneksi sijoittunut pääsee ensi kaudeksi eurokentille.
VPS:n perässä viidentenä on IFK Mariehamn tasapisteissä, mutta heikommalla maalierolla. KuPS:kin on vain pisteen perässä ja nämä kolme ryhmää taistelevat paikasta auringossa.
Lisäksi myös maalikuninkuus on täysin auki, kun kolme pelaajaa jakaa kärkisijaa. Parin maalin päässä on myös kolme pelaajaa, joten hyvällä saldolla voi joku näistäkin nousta kärkeen.
Katso maalipörssin kärkinimet yllä olevasta kuvagalleriasta.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Puolan lehdistötilaisuus meni aggressiiviseksi: ”Oletko pettänyt kansan?”
- Huuhkajat kaatoi Puolan sairauskohtauksen varjostamassa ottelussa – MM-unelma elää
- Huuhkajien MM-karsintaottelu keskeytettiin katsojan sairaskohtauksen vuoksi
- Naisten EM-kisat 2025
- Tässä on Huuhkajat Puolaa vastaan – pari muutosta Hollanti-otteluun
- Huuhkajien Arttu Hoskosella raskas päätöskausi Puolassa: ”Vuosi oli aika painajainen”
- Puolalle toinen jättimäinen takaisku ennen Huuhkajat-kohtaamista
- Valioliigassa sensaatiotempussa onnistunut valmentaja hylkäsi Italian A-maajoukkuepestin
- Ennakko MM-karsintaotteluun Suomi-Puola: Kuntopuntari, kommentit, ja mistä näet pelin
- Huuhkajien Jere Uronen kommentoi Robert Lewandowskin poissaoloa – Lukas Hradeckyn upealle merkkipaalulle kehuja: ”Täysin ansaittu”
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Huuhkajien MM-karsintaottelu keskeytettiin katsojan sairaskohtauksen vuoksi
- Doni Arifi nousi Pikkuhuuhkajien EM-ryhmään varalta – usko kantoi epävarmassa tilanteessa: ”Jumalan suunnitelma”
- Haastattelu: Tanskan alle 21-vuotiaiden maajoukkueen päävalmentaja Steffen Højer kiitteli vuolaasti Pikkuhuuhkajia
- Ennakko MM-karsintaotteluun Suomi-Puola: Kuntopuntari, kommentit, ja mistä näet pelin
- Puolan kapteeni joutui jättämään harjoitukset kesken Helsingin olympiastadionilla
- Puolalle toinen jättimäinen takaisku ennen Huuhkajat-kohtaamista
- Valioliigassa sensaatiotempussa onnistunut valmentaja hylkäsi Italian A-maajoukkuepestin
- Huuhkajien Arttu Hoskosella raskas päätöskausi Puolassa: ”Vuosi oli aika painajainen”