Real Madrid ei päästä Valioliiga-seurojen himoamaa pelaajaa pois: ”Emme myy, emmekä hanki ketään”
Kuva: Getty Images
Real Madridin päävalmentajalla Carlo Ancelottilla ei ole toiveita seurajohdolta tammikuun siirtoikkunassa.
Seura vahvistui kesällä jo usealla huippunimellä kuten James Rodriguezilla ja Toni Kroosilla. Nyt ryhmässä ei ole puutteita.
– Emme tee yhtään hankintaa tammikuussa. Olen tyytyväinen pelaajaryhmääni. Yhtään pelaajaa ei kaupata, Ancelotti kommentoi Soccerway.com:n mukaan lehdistötilaisuudessa perjantaina.
Muun muassa Sami Khedira on ollut siirtohuhujen kohteena, mutta Ancelotti odottaa miehen nousevan suurempaan rooliin vammojensa hellitettyä. Muun muassa Arsenal ja Chelsea ovat olleet pelaajasta kiinnostuneita.
– Khediralla on ollut huonoa onnea loukkaantumisten kanssa. Olemme saaneet myös Jese Rodriguezin takaisin [pitkältä huilitauon jälkeen]
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- SJK:n pelaajat mukana Afrikan mestaruusturnauksessa – pääsivät kentälle avauskierroksella
- Virallista: KuPS hankki Pikkuhuuhkajista tutun pelaajan
- FotbollDirekt: Manasse Kusu neuvottelee lainasiirrosta Superettaniin
- The Athletic: Valioliigan halutuin tähti vaihtamassa seuraa tammikuussa
- Ilvekselle tärkeitä sopimuksia
- Serie A:sta rävähti karu tiedote: liiga perui suunnitelman, joka olisi voinut mullistaa sarjaohjelman
- Ongelmia paratiisissa? Ousmane Dembélén ja Luis Enriquen välillä kipunoi – tässä syy
- Somessa huippusuosion saavuttanut tili nosti HJK-juniorin, 8, valokeilaan – ”Se ei ole normaalia”
- Palaako Füllkrug Bundesliigaan?
- Benjamin Källman taas maalinteossa – maalipörssissä kolmantena