Alexei Eremenko juniorin edustaman seuran manageri ilmoitti lähtevänsä kauden jälkeen

© Kuva: Juha Tamminen

Skotlannin liigaseura Kilmarnock FC:n manageri Allan Johnston ilmoitti torstaina, että ei jatka enää seurassa kauden päätyttyä. Myös seuran puheenjohtaja Michael Johnston kertoi vastikään jättävänsä seuran.

Tilanne on mielenkiintoinen seuraa edustavalle Alexei Eremenko juniorille, jonka sopimus on voimassa vain kuluvan kauden loppuun. Eremenko on pelannut seurassa viimeiset puolitoista kautta.

31-vuotias suomalaistaituri on saanut hyvin vastuuta tällä kaudella tehden neljä maalia ja neljä maalisyöttöä, mutta tilanne jatkon suhteen on nyt epäselvä kun miehen seuran halunnut manageri on lähtemässä. Jatkossa uudella luotsilla voi olla omat preferenssinsä pelaajien ominaisuuksien suhteen.


PÄIVÄN VIHJE: FULHAM – MANCHESTER UNITED

Jääkö ManU telineisiin Lontoon kaatosateessa?