Southampton-pakilta suora siirtotoive: ”Haluan pelata Mestarien liigaa”
Kuva: Getty Images
Southamptonin paidassa Valioliigan laitapakkien parhaimmistoon tällä kaudella noussut ja Englannin maajoukkueessakin esiintynyt Nathaniel Clyne, 24, haluaa siirtyä suurempaan seuraan.
Seuraan, joka pelaa Mestarien liigassa. Pelaaja on yhdistetty kauden aikana mm. Chelseaan ja ManUun, mikä imartelee miestä.
– Olen imarreltu suurten seurojen kiinnostuksesta. Se kertoo siitä, että pärjään hyvin ja kauteni on ollut hyvä. Olen todellakin kunnianhimoinen. Jokainen pelaaja rakastaisi pelata Mestarien liigaa, voittaa pokaaleja ja titteleitä. Sen takia jalkapalloa pelataan, Clyne kommentoi The Telegraph -lehdelle.
– Sanoin, että Mestarien liigan jalkapallo on seuraava askel urani kehityksessä. Uskon, että tarvitsen kokemuksia eurooppalaisesta jalkapallosta. Pärjäämme nyt hyvin Southamptonin kanssa ja uskon, että pääsemme sinne [eurokentille]. Keskityn nyt vain kauden viimeisiin peleihin ja tavoitteenamme on nelossija, Clyne hieman tasoittelee lopuksi.
Southampton on parhaillaan Valioliigassa kuudes. Nelossijaan, mikä tuo paikan Mestarien liigassa, eroa on viisi pistettä.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Paikallismedia: Diogo Tomas jäämässä loppukaudeksi ADO Den Haagiin
- FotbollDirekt: KuPS neuvottelee ruotsalaishyökkääjän kanssa
- Karim Benzemalle siirto Cristiano Ronaldon vastustelusta huolimatta
- Leo Walta sai miljoonasiirron!
- Valioliigassa iso kauppa siirtorajan viime hetkellä
- Fifa-pomo haluaa Venäjän takaisin
- Romano: Ranskan maajoukkuetähti on saamassa ison diilin
- Cristiano Ronaldon painostus pysäytti Karim Benzeman siirron
- Virallista: Casper Terho siirtyy Hollantiin – lainasopimuksessa osto-optio
- Ranskalaismedian tiedot: Glen Kamarasta uusi tarjous
- Karim Benzemalle siirto Cristiano Ronaldon vastustelusta huolimatta
- Cristiano Ronaldon painostus pysäytti Karim Benzeman siirron
- Expressen: KuPS lähellä ulkomaalaispelaajan hankintaa
- Leo Walta sai miljoonasiirron!
- Valioliigassa iso kauppa siirtorajan viime hetkellä
- Huhut Matias Siltasen ympärillä kiihtyvät – näin seurapomo kommentoi ruotsalaismedialle: ”Se pitää paikkansa”
- FM: Glen Kamara olisi halunnut siirtyä takaisin Englantiin
- Fifa-pomo haluaa Venäjän takaisin
- Ranskalaismedian tiedot: Glen Kamarasta uusi tarjous
- Romano: Ranskan maajoukkuetähti on saamassa ison diilin