Chelsea-manageri ei hyväksy nykytrendiä jättiläismäisistä tarjouksista: ”Se ei ole oikein”
Kuva: Getty Images
Chelsea-manageri Antonio Conte ei halua uskoa todeksi, että kiinalaisseura olisi tarjonnut Real Madridin supertähti Cristiano Ronaldosta 300 miljoonaa euroa. Conten mukaan kiinalaisten tarjoamat rahasummat ovat karanneet käsistä.
Ronaldon agentti Jorge Mendes kertoi, että eräs kiinalaisseura olisi tarjonnut Ronaldolle 110 miljoonan euron vuosipalkkaa.
– Minusta se on uskomaton juttu. Puhumme suuresta, todella suuresta määrästä rahaa. En halua luottaa tähän. En halua uskoa sitä todeksi, koska kyseessä on niin suuri määrä rahaa, mikä ei ole oikein, Conte sanoi lehdistötilaisuudessa.
Chelsea-taituri Oscar siirtyy heti tammikuun siirtoikkunan avauduttua Kiinaan Shanghai SIPG:n riveihin 60 miljoonalla eurolla. Lisäksi hiljattain uutisoitiin, että Carlos Tevez siirtyy Kiinaan ja hänestä tulee siirron myötä parhaiten palkattu jalkapalloilija maailmassa tietyin ehdoin.
– Luin Tevezin sopimuksesta. Mielestäni puhumme suuresta määrästä rahaa. Tuollainen tarjous on uskomaton, ja pelaajan on hyvin vaikea kieltäytyä siitä.
– Mutta jos olen täysin rehellinen, mielestäni se ei ole oikein. Se ei ole oikein, koska rahaa täytyy kunnioittaa ja sitten on tuollaisia tarjouksia… En hyväksy tätä tilannetta, Conte totesi.
Lähde: Goal
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Siirtofiasko! Suurseuralta harvinainen tylytys kauppakumppanille
- KuPS vahvistuu hyökkääjällä
- HS: Suomalaislupauksesta merkittävä tarjous Veikkausliigan sisällä
- Virallista: Armend Kabashi löysi uuden seuran
- Paikallismedia: Diogo Tomas jäämässä loppukaudeksi ADO Den Haagiin
- FotbollDirekt: KuPS neuvottelee ruotsalaishyökkääjän kanssa
- Karim Benzemalle siirto Cristiano Ronaldon vastustelusta huolimatta
- Leo Walta sai miljoonasiirron!
- Valioliigassa iso kauppa siirtorajan viime hetkellä
- Fifa-pomo haluaa Venäjän takaisin
- Karim Benzemalle siirto Cristiano Ronaldon vastustelusta huolimatta
- Cristiano Ronaldon painostus pysäytti Karim Benzeman siirron
- Leo Walta sai miljoonasiirron!
- Expressen: KuPS lähellä ulkomaalaispelaajan hankintaa
- Valioliigassa iso kauppa siirtorajan viime hetkellä
- Ranskalaismedian tiedot: Glen Kamarasta uusi tarjous
- FotbollDirekt: KuPS neuvottelee ruotsalaishyökkääjän kanssa
- Huhut Matias Siltasen ympärillä kiihtyvät – näin seurapomo kommentoi ruotsalaismedialle: ”Se pitää paikkansa”
- FM: Glen Kamara olisi halunnut siirtyä takaisin Englantiin
- Fifa-pomo haluaa Venäjän takaisin