Onko tässä Valioliigan seuraava superhyökkäys? ”Meillä synkkasi heti alusta lähtien”
Kuva: Getty Images
Manchester Unitedin kesähankinta Romelu Lukakun mukaan hän on jo kehittänyt erityisen suhteen joukkuetoveriinsa Marcus Rashfordiin.
Lukaku, 24, iski West Hamin verkkoon Valioliigan avauskierroksella kaksi maalia, joista ensimmäiseen teki esityön juurikin 19-vuotias Rashford. ManU voitti ottelun 4-0.
Belgialaishyökkääjän mukaan hänen ja Unitedin teinitähden kumppanuudesta voi kehkeytyä vielä jotain hienoa.
– Minun ja Marcusin välillä on jotain erityistä. Toivottavasti pystymme olemaan vielä tehokkaampia kuin sunnuntaina (West Hamia vastaan), sanoi Lukaku MUTV:lle.
– Meillä synkkasi todella hyvin heti ensimmäisestä päivästäni lähtien. Tiesin, että hän auttaisi minua sopeutumaan seuraan.
– Tunsin Jessen (Lingard) ja Paulin (Pogba) entuudestaan, he ovat luultavasti läheisimmät ystäväni pukukopissa, mutta tulen kaikkien kanssa toimeen.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Tässä ovat europelien finaaliparit ja aikataulut
- Uskomattomia paljastuksia Real Madridista: Aurélien Tchouaméni iski nyrkillä – Federico Valverde löi päänsä pöytään ja menetti tajunsa
- Täysi kaaos! Real Madridin pelaajat tappelivat – yksi sairaalaan
- Santeri Väänäsen Rosenborg pelannut surkean alkukauden – valmentajalle potkut
- Joonas Kolkka löysi uuden työpaikan
- Mestarien liigan finaalipari on nyt selvillä! Loppuhetkien maali ei riittänyt toisessa välierässä
- Ruotsalaismedia: Stuart Baxter löysi uusia töitä
- Argentiinalaiselle kahden ottelun pelikielto MM-kisoihin
- Palloliitto: Timo Kautonen on kuollut
- Veikkausliigan kuukauden joukkue valittu