Crystal Palacen pelastajan viitta ei kelvannut seuran entiselle managerille: ”Nautin elämästä liikaa”
 
										Kuva: Getty Images
					
		
		Sam Allardycea ei kiinnosta paluu Crystal Palacen manageriksi.
Allardyce nimitettiin Palacen käskyttäjäksi viime vuoden joulukuussa, kun seura rypi Valioliigan häntäpäässä. Kokenut englantilaisluotsi onnistui nappaamaan kahdeksan voittoa jäljellä olevista otteluista ja piti Crystal Palacen maan pääsarjassa seitsemän pisteen turvin.
Toukokuussa hän ilmoitti kuitenkin jättävänsä tehtävänsä, vaikka hänellä oli vielä kaksi vuotta sopimusta jäljellä. Allardyce selvensi, että haluaa viettää enemmän aikaa perheensä kanssa.
Tällä hetkellä Crystal Palacen managerin paikka on jälleen auki. Hollantilainen Frank de Boer sai kenkää seurasta vain 77 päivän jälkeen hänen hävittyään kauden neljä ensimmäistä Valioliigan ottelua.
Allardyce keskusteli tulevaisuudestaan Palacen puheenjohtajan Steve Parishin kanssa ja ilmoitti, ettei hänellä ole kiinnostusta palata valmennustehtäviin ainakaan tällä hetkellä.
– Minusta ei olisi mukavaa ottaa managerin paikkaa vastaan, nautin elämästäni liikaa, kertoi Allardyce Sky Sportsille.
– Puhuin Stevelle tänään (maanantaina) iltapäivällä ja sanoin, että en ole valmis tulemaan takaisin. Hän ei tarjonnut minulle työtä, hän vain kysyi: ”Mitä ajattelen?” Kerroin hänelle, että en haluaisi palata tällä hetkellä.
BBC:n tietojen mukaan Suomen ja Englannin maajoukkueen entinen päävalmentaja Roy Hodgson tullaan nimittämään Crystal Palacen manageriksi.
	
																													
								
							
			
						
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin! -  - Palkinto sisältää: - otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
 
 
- Palkinto sisältää: 
 
-  
- Ranskalaismedia: Tässä on Lukas Hradeckyn paluun aikataulu
- Nyt se on varmaa: Suomi hakee isoa euro-ottelua Helsinkiin
- Mallorcan ykkösvahti loukkaantui – Lucas Bergström saa mahdollisuuden La Ligassa
- Toni Koskelan Kalmarin nousu Allsvenskaniin saattaa varmistua jo lauantaina
- SJK:n jättänyt Murilo löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen turhautui HJK:n peliesitykseen: ”Toisesta puoliajasta ei ole mitään positiivista sanottavaa”
- MTV: Tässä on KTP:n uusi päävalmentaja
- Ilves tarttui isoon tilaisuuteen
- Draamaa! Hurjia tapahtumia Veikkausliigan ratkaisukierroksilla
- Ranskassa kuohuu nuoren supertähden takia
- MTV: Tässä on KTP:n uusi päävalmentaja
- Ranskassa kuohuu nuoren supertähden takia
- SJK:n jättänyt Murilo löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen turhautui HJK:n peliesitykseen: ”Toisesta puoliajasta ei ole mitään positiivista sanottavaa”
- Mallorcan ykkösvahti loukkaantui – Lucas Bergström saa mahdollisuuden La Ligassa
- Nyt se on varmaa: Suomi hakee isoa euro-ottelua Helsinkiin
- Djurgården pelaa valtavan pelin viikonloppuna – Honkavaara: ”Jos mietimme sijoitustamme sarjataulukossa…”
- Lucas Bergström debytoi Mallorcan tolppien välissä – piti heti nollapelin
- Toni Koskelan Kalmarin nousu Allsvenskaniin saattaa varmistua jo lauantaina
- Tanskalaisten käytös Parkenilla paljastaa synkän todellisuuden Helmarien tappion taustalla
 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			