Atlético Madrid ottaa tänään yhteen FC Kööpenhaminan kanssa Eurooppa-liigan ottelussa. Atletico joutuu kohtaamaan vastustajansa ilman tammikuussa joukkueeseen hankittua Diego Costaa, joka kärsii lievästä loukkaantumisesta.

Marcan mukaan Costa sai lievän vamman seuran harjoituksissa tiistaina. Nyt seuran valmentajat päättivät antaa Costalle lepoa, jotta mies paranisi mahdollisimman pian.

Vaikka Costa jää pois, voivat madridilaiset iloita siitä, että Diego Godinin nimi löytyy tämänpäiväisestä kokoonpanosta. Godin otti yhteen Neton kanssa, kun Atlético kohtasi Valencian. Miehen pelikunto oli epävarma vielä aiemmin.

Atlético Madrid kohtaa FC Copenhagenin tänään seuraavalla kokoonpanolla: Jan Oblak, Miguel Angel Moya, Axel Werner, Sime Vrsaljko, Juanfran, Diego Godin, Jose Maria Gimenez, Lucas Hernandez, Antonio Montoro, Filipe Luis, Koke, Gabi, Saul Niguez, Thomas Partey, Angel Correa, Yannick Carrasco, Vitolo, Antoine Griezmann, Kevin Gameiro, Fernando Torres.

Ottelu alkaa kello 20:00 Suomen aikaa.