Belgia menee Japanin kustannuksella jatkoon – tuplaa voittosi upealla kertoimella!

Belgia-Japani
Maanantaina 2.7 klo 21.00
MM-kisat
Maanantai-illan päättävässä jalkpallokamppailussa Belgia pyrkii jatkamaan hyvin alkanutta MM-turnaustaan kaatamalla Japanin ja etenemällä näin turnauksen kahdeksan parhaan maan joukkoon.
Tulivoimainen Belgia
Belgia eteni turnauksen pudotuspeleihin puhtaalla pelillä, kun se kaatoi alkusarjasa Panaman, Tunisia ja Englannin. Joukkueen peli on hyvässä iskussa ja pelaaminen etenkin hyökkäyssuuntaan on ollut tehokasta. Romelu Lukaku jahtaa lisäosumia, hyökkääjällä on kasassa jo neljä maalia. Alkulohkon päätöspelissä Englantia vastaan myös Belgia säästeli tähtipelaajiaan, joten mm. Lukakulla ja Eden Hazardilla pitäisi olla virtaa lopputurnausta varten.
Japanin tie 16 parhaan maan joukkoon oli lievästi sanotuna vaikeampi. Joukkue voitti Kolumbian, pelasi Senegalin kanssa tasan ja hävisi vielä Puolalle, mutta lopulta UEFAn Fair Play-pisteet veivät joukkueen pudotuspeleihin ennen Senegalia. Japanin puolustuspeli on toiminut kohtalaisesti, mutta hyökkäyspelaaminen on ollut aika ajoin vaikean näköistä, ja onkin vaikea nähdä joukkueen tästä enää etenevän jatkoon. Paikka neljännesvälierissä on ehdoton maksimi Japanille.
Joukkueet ovat kohdanneet 200-luvulla peräti neljästi, ja hieman yllättäen Japani on voittanut kahdesti, Belgia kerran ja yhden kerran on pelattu tasan. Nyt Belgian kultainen sukupolvi näyttäisi olevan parhaassa iskussa juuri arvokisoissa, ja Belgian voi ennustaa yltävän seuraavalle kierroksella.
Japani ei pysty horjuttamaan vahvaa Belgiaa. Vaikka turnauksessa on nähty jo useita suuryllätyksiä ja isoja maita on jo pudonnut turnauksesta pois, Belgia jatkaa selvästi puolivälieriin.
Tuplaa voittosi näin:
1. Siirry Mr.Greenin sivuille TÄSTÄ.
2. Avaa ilmainen pelitili
3. Tee talletus ja laita vetoa sisään peliin
4. Jos vetosi osuu, saat voitot kaksinkertaisena ilman kierrätysvaatimusta
Jos Belgia tekee maalin molemmilla puoliajoilla, voitat 20€ vedolla 66,80€ voiton.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Pikkuhuuhkajien pistetili auki – lisäajalla valtava pettymys huippumaata vastaan
- Jymypaukku vireillä! Pikkuhuuhkajat kyykyttää Hollantia
- Tässä Pikkuhuuhkajien avaus Hollantia vastaan
- Tanskalle taisteluvoitto Pikkuhuuhkajien EM-lohkossa
- Oliver Antmanin valmentaja sai pestin Saksan Bundesliigasta
- Espanjalle suuri takaisku – avainpelaajan EM-kisat päättyivät jo avausottelussa
- Michal Probierz erosi Puolan maajoukkueen peräsimestä
- Haastattelu: Mitä kuuluu, João Klauss?
- Huuhkajien ottelussa sairauskohtauksen saanut katsoja menehtyi
- Draamaa Suomen Cupissa! FF Jaron ja VPS:n välinen derby ratkesi pilkuilla
- Joel Pohjanpalo paljasti mikä onnenkantamoinen rankkarissa kävi: ”Juuri kun olin potkaisemassa”
- Pikkuhuuhkajien pistetili auki – lisäajalla valtava pettymys huippumaata vastaan
- Tanskalle taisteluvoitto Pikkuhuuhkajien EM-lohkossa
- Oliver Antmanin valmentaja sai pestin Saksan Bundesliigasta
- Jymypaukku vireillä! Pikkuhuuhkajat kyykyttää Hollantia
- Haastattelu: Mitä kuuluu, João Klauss?
- Tässä Pikkuhuuhkajien avaus Hollantia vastaan
- Espanjalle suuri takaisku – avainpelaajan EM-kisat päättyivät jo avausottelussa
- Pikkuhuuhkajien Juho Talvitie sai siirron Hollantiin
- Michal Probierz erosi Puolan maajoukkueen peräsimestä