Marca: Ronaldinho puilla paljailla – kiertää silti maailmaa
Espanjalainen Marca kertoo Barcelona-ikoni Ronaldinhon elämän viimeisimmistä, vähemmän hohdokkaista käänteistä.
Brasilialaistuomari on jutun mukaan määrännyt viheriöiden ex-virtuoosin passin takavarikoitavaksi yli kahden miljoonan euron velkojen vuoksi. Velan määrä on melkoisessa suhteessa siihen, että viranomaisten kerrotaan selvittäneen Ronaldinhon pankkitililtä löytyneen kuusi euroa.
Jalkapallotaitojensa lisäki kestohymystään tunnetun 38-vuotiaan otsan rypyt alkoivat toden teolla syvetä, kun tämä sai veljensä kanssa syytteen ja isot sakot luvattomasta rakennusprojektista.
Kaksikon omaisuuden kiinnittäminen ei ole riittänyt velan suoritukseen, sillä se on kasvanut hurjaa korkoa neljän vuoden oikeuskäsittelyn aikana.
Ronaldinhon julkinen elämäntyyli on kovassa kontrastissa tilanteeseen; viimeisen parin viikon aikana hän on matkustanut sekä Kiinassa että Japanissa, markkinointitehtävissä. 17. marraskuuta legendan on tarkoitus pelata Game Of Champions -nimisessä näytösottelussa Frankfurtissa.
Raportoiduista rahavaikeuksista huolimatta ainakin yksi asia on mennyt Ronaldinhon toiveiden mukaan viime aikoina; tämän julkisesti tukema presidenttiehdokas valittiin maan johtoon. Tähän kampanjaan osallistumisen taas on kerrottu viilentäneen välejä muun muassa Barcelonan kanssa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Fabrizio Romano: Kolumbialaistähti James Rodríguez siirtyy MLS:ään
- Eveliina Summanen saavutti hienon rajapyykin Tottenhamissa – ”Tämä merkitsee paljon”
- Ilveksen tuplauutinen: testipelaaja ulos ja puolustajalupaus lainalle
- Italialaisseurat olivat Martin Kirilovin perässä – HJK voitti kisan: ”Halusin päästä pelaamaan miesten pelejä”
- HJK:n UEFA Youth Leaguen neljännesvälierävastustaja selvillä
- Haastattelu: Ayo Obileye kertoi miksi palasi Veikkausliigaan
- Real Madridille paha isku Mestarien liigassa – tähtipelaaja sivuun molemmista Benfica-peleistä
- Virallista: Lassi Lappalainen palaa Veikkausliigaan
- Katso: Oliver Antman iski Rangers-uransa avausmaalin
- Jesse Joronen kerää kehuja Italiassa: ”Palermo on tehnyt loistavan hankinnan”
- Jesse Joronen kerää kehuja Italiassa: ”Palermo on tehnyt loistavan hankinnan”
- Haastattelu: Ayo Obileye kertoi miksi palasi Veikkausliigaan
- Katso: Oliver Antman iski Rangers-uransa avausmaalin
- Real Madridille paha isku Mestarien liigassa – tähtipelaaja sivuun molemmista Benfica-peleistä
- Virallista: Lassi Lappalainen palaa Veikkausliigaan
- ESPN: Cristiano Ronaldo on vihainen – boikotti jatkuu
- HJK hankkii hyökkäävän keskikenttäpelaajan Italiasta
- Turkin presidentti Erdoğan puuttui peliin – N’Golo Kantén siirtofiaskossa uskomaton käänne
- Tuomas Ollilan Paris FC putosi Ranskan cupista
- Sensaatio! HJK pudotti Manchester Cityn