Lähde: Lukas Hradecký ja Joel Pohjanpalo saamassa joukkuetoverikseen PSG-pelaajan – saapuu perjantaina Saksaan

Ranskalaisen RMC Sportin mukaan Leverkusen hankkii Moussa Diabyn PSG:stä noin 15 miljoonan euron siirtosummalla.
Suomalaispelaajat Lukas Hradecky ja Joel Pohjanpalo edustavat Leverkusenia.
Siirtosummassa on mukana myös optio, jonka mukaan PSG saa Diabyn seuraavasta siirtosummasta itselleen 20 prosenttia. Diabyn odotetaan saapuvan Saksaan perjantaina allekirjoittamaan viiden vuoden mittainen pelaajasopimus.
Päättynyt kausi oli 19-vuotiaan Diabyn ensimmäinen PSG:n edustusjoukkueessa. Oikea laituri pelasi PSG:n riveissä 34 ottelussa, joissa syntyi neljä maalia ja seitsemän maalisyöttöä.
Diaby oli mukana Ranskan alle 20-vuotiaiden MM-kisajoukkueessa ja oli jokaisessa neljässä kisaottelussa avauskokoonpanossa. Yhdysvallat pudotti Ranskan neljännesvälierissä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Puolan kapteeni joutui jättämään harjoitukset kesken Helsingin olympiastadionilla
- Doni Arifi nousi Pikkuhuuhkajien EM-ryhmään varalta – usko kantoi epävarmassa tilanteessa: ”Jumalan suunnitelma”
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Ville Tikkanen arvioi Teemu Pukin ja Alex Ringin merkitystä HJK:lle – tämän muutoksen Miika Nuutinen toi päävalmentajana
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Haastattelu: Michael Reiziger haluaa johdattaa Hollannin Euroopan mestariksi – kehui Pikkuhuuhkajia
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Kommentti: Huomenna on ottelu, jota ei pitäisi pelata ollenkaan
- Hollantilainen toimittaja Ronald Koemanille: yhdelle Huuhkajien pelaajalle saatava Hollannin passi
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Hitti vai huti? AS Roma vaihtoi logoaan – soutaa valtavirtaa vastaan
- Lukas Hradecky täräytti asemastaan Bayer Leverkusenissa: ”Jos tulee ainutlaatuinen tarjous…”
- Toni Koskela moitti Suomen puolustajia Ylellä: ”Mun mielestä ihan käsittämätöntä”
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”