Kuka Pogban tilalle? – Marca: Manchester Unitedin kiikarissa serbikorvaaja, jos ja kun Pogba myydään

© Kuva: Getty Images

Paul Pogba on mukana Manchester Unitedin harjoitusryhmässä, mutta seura lienee silti myymässä ranskalaistähteään muualle. Pogba on kertonut joukkuekavereilleen ja seuran johtoportaalle valmentajineen halustaan siirtyä Real Madridiin.

Myös paluuta Juventukseen on väläytelty. Joka tapauksessa Pogba on aikeissa poistua Manchesterista. Kysymys kuuluukin nyt, että kenet United aikoo hankkia maailmanmestarin tilalle.

Seuran kerrotaan havittelevan erityisesti Lazion serbialaispelaaja Sergej Milinkovic-Savicia, mutta italialaisseuran uskotaan pyytävän huippupelaajastaan peräti 120 miljoonaa euroa. Tämä jarruttaa Unitedin neuvotteluja. Milinkovic-Savic on tietojen mukaan silti Manchesterin punaisten ykköskohde.