Bayer Leverkusenin maalivahti Lukas Hradecky oli tiistaina pudottamassa Saksan Cupista entistä seuraansa Eintracht Frankfurtia, kun Leverkusen oli parempi maalein 4-1. Eintracht teki pelin ensimmäisen maalin, ja Werkself oli aluksi vaikeuksissa. Hradecky ei joukkueensa esitystä turhia ylistänytkään, vaan oli vain erittäin tyytyväinen paikkaan neljännesvälierissä.
– Olimme aluksi vähän epävarmoja ja jouduimme melkein 0-2-tappiolle. Sen jälkeen pääsimme peliin paremmin mukaan ja teimme maalimme. Ehkä voittolukemat ovat lopulta vähän korkeat, mutta pääasia, että olemme jatkossa, Hradecky kommentoi.
Leverkusen kohtaa seuraavalla kierroksella vieraskentällä Rot-Weiss Essenin, joka on ainoa kilpailussa yhä mukana oleva neljännen sarjatason joukkue. Ottelu pelataan 2. tai 3. helmikuuta.
– Ehkä meillä oli vähän arpaonnea, mutta meidän pitää silti olla varovaisia, Hradecky lisäsi Skyn haastattelussa uutistoimisto dpa:n mukaan.
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.