Marca: Real Madrid ei anna potkuja Zidanelle nöyryyttävän Copa-putoamisen jälkeen

© Kuva: Getty Images

Espanjan kolmanneksi korkeimmalla sarjatasolla Segunda B:ssä pelaava Alcoyano shokeerasi Real Madridia keskiviikkoiltana pudotettuaan madridilaisjätin Copan kolmannella kierroksella.

Alcoayno voitti ottelun jatkoajan jälkeen 2-1.

Marcan mukaan Real Madrid ei aio antaa potkuja päävalmentajalleen Zinédine Zidanelle nöyryyttävän tappion jälkeen. Seurajohto tiedostaa joukkueen tarvitsevan uusia tuulia, mutta päätös Zidanen tulevaisuudesta tehdään vasta kauden jälkeen.

Zidanen odotetaan poistuvan Real Madridin päävalmentajan paikalta tämän kauden jälkeen. Zidanen sopimus seuran kanssa kattaa vielä ensi kauden.

Real Madridin kausi on ollut haasteita täynnä.

Viime viikolla Athletic pudotti seuran Supercopan välierissä. La Ligassa sarjakärki Atlético on karannut jo neljän pisteen päähän, vaikka on pelannut kaksi ottelua vähemmän. Mestarien liigassa Real Madrid voitti alkulohkonsa, vaikka onnistui varmistamaan jatkopaikkansa vasta viimeisellä lohkokierroksella.


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.