Zinédine Zidane latasi suorat sanat Real Madridin tappiosta
Kuva: Getty Images
Real Madridin päävalmentaja Zinédine Zidane myöntää, että Chelsea ansaitsi edetä Mestarien liigan finaaliin.
Maalit Timo Werneriltä ja Mason Mountilta sinetöivät lontoolaisseuran paikan Manchester Cityn rinnalta, kun Real Madrid kaatui välierissä yhteismaalein 1-3.
Zidane piti Chelseaa ”parempana” joukkueena kummankin osaottelun puolesta, eikä hakenut sen suurempia selityksiä Los Blancosin karvaalle kohtalolle.
LUE MYÖS: Mestarien liigan finaali pelataan kaupungissa, joka on nyt lockdownissa – Chelsean Tuchel uhkuu itseluottamusta
[readmore from=Mestarien-liiga]
– He olivat parempia ja ansaitsivat voittaa. He olivat tehokkaampia läpi ottelun ja saivat paljon maalipaikkojakin, Zidane totesi RMC Sportille ottelun jälkeen.
– Kummankin osaottelun perusteella he ansaitsevat edetä jatkoon. Nämä ovat todella korkean tason otteluita ja meiltä vain puuttui tänään jotain. Kyse ei ollut organisoitumisesta, vaikka kaksinkamppailut osoittautuivatkin vaikeiksi.
– Olen silti erittäin ylpeä pelaajistani. Meidän on onniteltava itseämme päästyämme näin pitkälle kaikkien vaikeuksiemme keskellä. Olimme yhden ottelun päässä finaalista, mutta tänään he olivat parempia.
Lähde: Goal
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Palermon huippuvire jatkuu – Joel Pohjanpalo iski maalin ja Jesse Joronen piti nollapelin
- Ruotsin cupin lohkovaihe käynnistyi – Toni Koskelan ja Jani Honkavaaran joukkueet hävisivät
- Pohjanmaan derbyssä hurja tulos – VPS murskavoittoon
- MLS-kausi käynnistyy illalla – mukana neljä suomalaista
- Ruotsalaisseura tekemässä huippuhankinnan luovin keinoin
- Euroopan pienin seura tyrkyllä pudotuspeleihin
- Glamourmalli kieltäytyi jakamasta meheviä juoruja Cristiano Ronaldosta
- Paloittelumurhaaja päästettiin ammattilaiskentille Brasiliassa
- Neymarilta iso vihjaus – ura voi päättyä pian
- Eero Markkanen: Ura jatkuu yllättävässä seurassa
- Eero Markkanen: Ura jatkuu yllättävässä seurassa
- Euroopan pienin seura tyrkyllä pudotuspeleihin
- Ruotsalaisseura tekemässä huippuhankinnan luovin keinoin
- Paloittelumurhaaja päästettiin ammattilaiskentille Brasiliassa
- Näin Lech Poznańin valmentaja kommentoi KuPS-voittoa: ”Olemme tyytyväisiä, mutta…”
- Glamourmalli kieltäytyi jakamasta meheviä juoruja Cristiano Ronaldosta
- Neymarilta iso vihjaus – ura voi päättyä pian
- Philippe Coutinho katosi ottelusta – nyt hän rikkoi hiljaisuuden: ”Mietin pitkään, kirjoitanko tätä”
- MLS-kausi käynnistyy illalla – mukana neljä suomalaista
- Jättisensaatio viritteillä Mestarien liigassa – norjalaispelaajasta huima paljastus: ”Klæbo ei olisi olympiavoittaja nyt”