CdS: Arsenal nyt tehnyt jättitarjouksen Dušan Vlahovićista – tarjoavat suurta summaa ja yhtä pelaajaa

Arsenal on jo pitkään piirittänyt Fiorentinan maalitykkiä Dušan Vlahovićia. Italialaisseuran 21-vuotias serbikärki on toki haluttu mies liki kaikissa Euroopan suurseuroissa.
Firenzessä luonnollisesti on haaveiltu, että Vlahović raapustaisi nimensä jatkosopimukseen, mutta näin ei ole käymässä.
Toiseksi paras vaihtoehto on luonnollisesti rahastaa tähdestä niin paljon kuin mahdollista. Tammikuu lienee viimeinen ikkuna tehdä serbialaisella oikeasti kova tili.
Kesällä Vlahović astuu sopimuksensa viimeiselle vuodella ja tuolloin siirtosummat tuppaavat putoamaan jo varsin merkittävästi.
Arsenal on nyt Corriere della Seran mukaan jättänyt virallisen tarjouksen Fiorentinan seurajohdolle.
Pohjoislontoolaiset ovat tämän tiedon mukaan valmiita maksamaan Vlahovićista 60 miljoonaa euroa. Lisäksi Fiorentina saisi Lucas Torreiran. Uruguayn maajoukkuemies on ollut jo valmiiksi lainalla La Violassa ja tässä kaupassa siirrosta tulisi pysyvä.
Torreiran arvo on noin 15-20 miljoonan euron luokkaa jo itsessään. Kokonaispakettina Arsenalin tarjous on siis varmasti jo houkuttava.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Puoli vuotta riitti: Cristiano Ronaldon aisapariksi isolla rahalla hankittu vahvistus siirtyy pois
- Kommentti: Jalkapallomaailman järjestys horjui viime yönä, eikä ketään kiinnostanut – vielä
- Lionel Messin Inter Miami sai selkäsaunan seurajoukkueiden MM-kisoissa
- Dopingpannasta vapautunut Paul Pogba löysi uuden seuran
- Jürgen Klopp jyrähti seurajoukkueiden MM-turnauksesta – paljasti pahimman pelkonsa
- Kasper Paanaselta huima maali – SJK löylytti IFK Mariehamnia
- Miika Nuutisen HJK:lle avaustappio tylyin numeroin – ”Kaikkea muuta kuin mitä haettiin”
- Italopodcast: Parman tuore luotsi on koko siirtokesän mielenkiintoisimpia valmentajahankintoja
- Virallista: Cristiano Ronaldo ja Al Nassr jatkosopimukseen
- Malick Thiaw vaihtamassa seuraa Italiassa
- Lionel Messin Inter Miami sai selkäsaunan seurajoukkueiden MM-kisoissa
- Kommentti: Jalkapallomaailman järjestys horjui viime yönä, eikä ketään kiinnostanut – vielä
- Dopingpannasta vapautunut Paul Pogba löysi uuden seuran
- Jürgen Klopp jyrähti seurajoukkueiden MM-turnauksesta – paljasti pahimman pelkonsa