Lontoolaisjoukkue Chelseasta AS Romaan kesällä siirtynyt Tammy Abraham on esiintynyt pelikentillä mainiosti myös Italiassa.

Nurmen ulkopuolella vuosi alkoi kuitenkin kolisten. 24-vuotias hyökkääjä kolaroi Porsche Cayennensa matkalla roomalaisjoukkueen harjoituskeskukseen.

La Gazzetta dello Sportin mukaan kolarin toinen osapuoli oli myös menossa Trigoriaan AS Roman harjoituksiin. Tämän henkilöllisyyttä ei ole kuitenkaan paljastettu.

Abraham oli käynyt tarkistamassa lehden mukaan toisen kuljettajan kunnon heti kolarin jälkeen. Kumpikaan osapuoli ei saanut vammoja kolarista. Poliiseja ei myöskään tarvittu paikalle.

Abraham sai vain muutama viikko sitten 980 euron sakot. Hän ajoi Lamborghinillaan tuolloin roimaa ylinopeutta. Hyökkääjä kaasutti liki 75 km/h nopeudella 30km/h-alueella.

Jos alla oleva twiitti ei näy, klikkaa tästä.