Lehtiväite: Erik ten Hag haluaa arvostetun Valioliiga-tähden Manchester Unitediin

© Kuva: Getty Images

Manchester Unitedin manageriksi palkattu Erik ten Hag haluaa aloittaa seuran jälleenrakennuksen hankkimalla Chelsean keskikenttäpelaaja N’Golo Kantén, väittää Mirror.

Mirrorin mukaan Manchester Unitedin seurajohto ymmärtää ten Hagin mieltymyksen, eivätkä he pidä lainkaan mahdottomana Kantén, 31, hankintaa – päinvastoin.

Unitedin seurajohto uskoo, että Kanté voisi hyvinkin olla saatavissa Chelseasta, koska ranskalaispelaajan sopimusta on jäljellä enää vuosi. United-leirissä koetaan, ettei Kanté olisi pelkästään huippuvahvistus kentälle, vaan hän olisi myös loistava roolimalli seuran nuoremmille pelaajille.

Yksi maailman arvostetuimmista, tai ainakin pidetyimpiin pelaajiin lukeutuva Kanté on pelannut Chelseassa jo vuodesta 2016 lähtien. Hän on voittanut lontoolaisseurassa Valioliigan, Mestarien liigan, Euroopa-liigan, FA Cupin sekä seurajoukkueiden MM-turnauksen, eli Liigacupia lukuun ottamatta kaiken mahdollisen, joten uudet haasteet uudessa ympäristössä voisivat kiinnostaa häntä tässä kohtaa peliuraa.


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.