Telegraph: Atlético Madridin jättävä Luis Suárez tyrkyllä Valioliigaan

Steven Gerrardin luotsaama Aston Villa on kiinnostunut Luis Suárezin hankinnasta, kertoo The Telegraph.
Suárez, 35, pelasi edelliset kaksi kautta Atlético Madridissa, mutta hänen sopimuksensa päättyi tähän kauteen. Suárezista tulee kesäkuun lopulla vapaa agentti ja hän etsii seuraa ensi kaudeksi.
Suárez on herättänyt useammankin MLS-seuran kiinnostuksen, mutta uruguaylaishyökkääjä haluaa jatkaa uraansa jossain Euroopan huippusarjassa. Yksi vaihtoehto olisi palata Valioliigaan, jossa Suárez pelasi Liverpool-paidassa vuosina 2011-14.
Telegraphin mukaan Aston Villa on erityisen kiinnostunut konkarihyökkääjän hankinnasta. Villan manageri Gerrard on pitänyt säännöllisesti yhteyttä Suárezin kanssa ja kuvasi häntä äskettäin parhaaksi pelaajaksi, jonka kanssa hän koskaan pelasi Liverpoolissa.
Aston Villa teki hiljattain pysyvän sopimuksen Philippe Coutinhon kanssa, joka on myös entuudestaan tuttu pelaaja Suárezille. Kaksikko on pelannut yhdessä sekä Liverpoolissa että Barcelonassa.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Kesätoripodcast: Hulluin siirto ikinä & viikon kuumimmat kesäliikkeet
- Italopodcast: Pillit pussiin ja uuteen nousuun – Brescia palaa huipulle?
- Näkökulma: Tukkapöllyn Färsaarilla täytyy herättää HJK – kaksi ongelmaa ratkaistava
- Huuhkajien Fredrik Jensenin uusi seura selvillä
- Marko Saloranta kommentoi Helmareiden EM-pettymystä: ”Tulee sattumaan pitkään”
- Sveitsissä hehkutusta Helmareiden pudotuspelihaaveet murskanneesta noususta – ruotsalaisvalmentajan ilo pilvissä: ”Tällaiset hetket”
- Miika Nuutinen reagoi HJK:n nöyryyttävään selkäsaunaan: ”Täysi painajainen”
- Tähtihyökkääjä jättää VPS:n – siirtyy Saksaan
- Jättimäinen pettymys! Helmareiden unelma kaatui viime metreillä
- HJK:lle karmea nöyryytys – europelit vaarassa katketa lyhyeen
- Tähtihyökkääjä jättää VPS:n – siirtyy Saksaan
- Lionel Messi teki jälleen yhden ennätyksen MLS-liigassa. Meneekö tuossa itsekin jo laskuissa sekaisin?
- HJK:lle karmea nöyryytys – europelit vaarassa katketa lyhyeen
- Katso: Humanoidirobotit ottivat yhteen jalkapallon merkeissä – lopputulos oli karu
- Miika Nuutinen reagoi HJK:n nöyryyttävään selkäsaunaan: ”Täysi painajainen”
- Suurseura löylytti Ilvestä! Yhdeltä pelaajalta hurjat tehot
- Ranskalainen supertähti siirtyy Saudi-Arabiaan
- Näkökulma: Tukkapöllyn Färsaarilla täytyy herättää HJK – kaksi ongelmaa ratkaistava
- Huuhkajien Fredrik Jensenin uusi seura selvillä
- Jättimäinen pettymys! Helmareiden unelma kaatui viime metreillä