Neymar ärsyyntyi ex-joukkuekaverinsa kommenteista: ”Tämä poika puhuu liikaa”
Paris Saint-Germainin hyökkääjä Neymar ei ollut kovin mielissään entisen joukkuekaverinsa Thomas Meunierin kommenteista, joiden mukaan brassitähti on ”kadottanut taikansa”.
Meunier, 30, pelasi Neymarin, 30, kanssa kolme vuotta PSG:ssä, kunnes siirtyi kesällä 2020 Borussia Dortmundiin.
Belgian maajoukkuepuolustaja sanoi Kickerin haastattelussa, että hän ihaili Neymaria tämän pelatessa Barcelonassa, mutta Meunierin mukaan brassitaituri ei ole ollut entisellään PSG:ssä.
– Minun on myönnettävä, että olin iso Neymarin fani, kun hän pelasi vielä Barcelonassa. Pariisissa hän kadotti kuitenkin mielestäni taikansa, sanoi Meunier.
Neymar bongasi Meunierin sanomiset Instagramissa eräältä uutissivustolta ja antoi niistä oman mielipiteensä.
– Tämä poika puhuu liikaa, kommentoi Neymar Goalin mukaan.
- Sumu sekoitti ottelun Englannissa – ”Emme nähneet, kummalla joukkueella pallo oli”
- LIVESEURANTA: Veikkausliigan mestari selviää tänään – lähtökohdat eivät voisi olla tasaisemmat
- Lionel Messi teki historiaa – tähän ei ole pystynyt kukaan muu
- Haastattelu: Camilo Triana haluaisi jäädä AC Ouluun
- Euroopan- ja maailmanmestari palasi eläkkeeltä: Maali ja ottelun paras pelaaja
- Ilari Kangasniemi pääsi ensimmäistä kertaa Leicesterin avauskokoonpanoon
- Euroopan- ja maailmanmestari palasi eläkkeeltä: Maali ja ottelun paras pelaaja
- ”Aasian jalkapallohistorian pahin sulaminen” on käynnissä
- Haastattelu: Camilo Triana haluaisi jäädä AC Ouluun
- Lionel Messi teki historiaa – tähän ei ole pystynyt kukaan muu
