Shokeeraava MM-päivä sen kuin jatkuu: Robert Lewandowskin vuoro epäonnistua
Argentiinan tappio Saudi-Arabialle, Tanskan jääminen maalittomaan tasapeliin Tunisiaa vastaan – näissä kahdessa oli jo sinänsä ihmeteltävää MM-kisatiistaille,. Lisää hämmennystä tarjoiltiin kuitenkin heti Meksikon ja Puolan kohtaamisen merkeissä.
Melko lailla nimekkäät joukkueet eivät onnistuneet maalinteossa, vaikka supertähti Robert Lewandowskille tarjottiin siihen mahdollisuutta rangaistuspotkustakin. Nykyinen Barcelona-tykki ei onnistunut Guillermo Ochoan ohituksessa, ja uran 77. maajoukkueosuma jäi syntymättä.
Meksiko vei ottelua tilastollisesti, mutta sillä oli pitkään vaikeuksia saada yrityksiään suuntautumaan kohti maalia. Loppua kohti myös Wojciech Szczesny joutui puuttumaan peliin enemmän – onnistuneesti.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- SJK:n pelaajat mukana Afrikan mestaruusturnauksessa – pääsivät kentälle avauskierroksella
- Virallista: KuPS hankki Pikkuhuuhkajista tutun pelaajan
- FotbollDirekt: Manasse Kusu neuvottelee lainasiirrosta Superettaniin
- The Athletic: Valioliigan halutuin tähti vaihtamassa seuraa tammikuussa
- Ilvekselle tärkeitä sopimuksia
- Serie A:sta rävähti karu tiedote: liiga perui suunnitelman, joka olisi voinut mullistaa sarjaohjelman
- Ongelmia paratiisissa? Ousmane Dembélén ja Luis Enriquen välillä kipunoi – tässä syy
- Somessa huippusuosion saavuttanut tili nosti HJK-juniorin, 8, valokeilaan – ”Se ei ole normaalia”
- Palaako Füllkrug Bundesliigaan?
- Benjamin Källman taas maalinteossa – maalipörssissä kolmantena