Bayern München vahvisti hylänneensä suuren tarjouksen luottopelaajastaan: ”Siksi päätimme, ettemme voi luopua hänestä”
Tammikuun siirtoikkuna päättyi hiljattain.
Bayern München vahvisti joukkuettaan ikkunan lopussa lainattuaan João Cancelon Manchester Citystä. Kyseessä on loppukauden mittainen laina ja siinä on mukana noin 70 miljoonan euron arvoinen osto-optio.
Benjamin Pavardin asema Bayernissa joutui kysymysmerkkien kohteeksi, kun seura hankki Cancelon samalle pelipaikalle.
Bayernin urheilutoimenjohtaja Hasan Salihamidžić paljasti seuran hylänneen suuren tarjouksen Pavardista, vaikka 26-vuotiaan ranskalaispuolustajan rooli joukkueessa pienentyy todennäköisesti merkittävästi loppukautta kohden.
– Meillä on suuria tavoitteita loppukautta ajatellen, ja sen vuoksi päätimme, ettemme voi luopua hänestä. Hylkäsimme suuren tarjouksen Pavardista tammikuussa, Salihamidžić totesi Bildille.
Bildin mukaan Internazionale halusi Pavardin tammikuussa ja teki hänestä tarjouksen, mutta se ei miellyttänyt Bayernia.
Pavardin odotetaan poistuvan Bayernista kesällä. Puolustaja on todennut haluavansa siirtyä muihin maisemiin.
LUE MYÖS
- Jonatan Johansson avasi Huuhkajien kulisseja: ”Tämä reissu on ollut intensiivinen”
- Huuhkajilla on nyt käsissään ”erikoinen tilanne”
- Haastattelu: HJK:n jättänyt Miska Ylitolva viihtyy Allsvenskanissa
- Palloliiton Marco Casagrande Glen Kamaran tulevaisuudesta maajoukkueessa: ”Kulloisenkin päävalmentajan päätettävissä”
- Portugalin jalkapallopomolta vahva tuki Cristiano Ronaldolle
- Voiko Cristiano Ronaldo palata maajoukkueeseen? Näin päävalmentaja vastasi
- Katso: KuPS-hyökkääjä Jaime Moreno iski taas maalin maajoukkueessa
- Portugali voitti taas, Saksa kompuroi – näin Kansojen liigassa pelattiin sunnuntaina
- Käsittämättömät murskajaiset Suomessa – ottelu päättyi 22–0
- Cristiano Ronaldo takaisin Portugalin paitaan? Yllättävä ratkaisu viritteillä
- QPR vaati Glen Kamaraa poistumaan Huuhkajista
- Käsittämättömät murskajaiset Suomessa – ottelu päättyi 22–0
- Jacob Friisin kommentti leviää maailmalla
- Tyvestä puuhun noustaan: elävän legendan poika siirtyy mutasarjoihin
- Portugali voitti taas, Saksa kompuroi – näin Kansojen liigassa pelattiin sunnuntaina
- Voiko Cristiano Ronaldo palata maajoukkueeseen? Näin päävalmentaja vastasi
- Cristiano Ronaldo takaisin Portugalin paitaan? Yllättävä ratkaisu viritteillä
- Katso: KuPS-hyökkääjä Jaime Moreno iski taas maalin maajoukkueessa
- Albanian valmentaja antoi palaa – latasi tylyä tekstiä Huuhkajista
- Ville Koski lähtee Huuhkajista