Robert Taylor julkaisi yhteiskuvat Lionel Messin ja David Beckhamin kanssa – kuvateksti kertoo kaiken oleellisen

Robert Taylorin edustama Inter Miami voitti sunnuntain vastaisena yönä Pohjois-Amerikan suurten sarjojen seuramestaruusturnauksen, Liigojen cupin. JJK-taustainen suomalaispelaaja julkaisi sosiaalisessa mediassa kuvia loppuottelun jälkeisistä juhlista.
– Kävelen unessa, kirjoittaa Taylor Instagramissa julkaisemiensa kuvien yhteydessä.
Kuvissa Huuhkajien monivuotinen luottopelaaja poseeraa kameran edessä Liigojen cupin voittopokaalin kanssa. Ensimmäisessa kuvassa hän kaulailee ilosta nykyistä joukkuekaveriaan, lajilegenda Lionel Messiä.
Taylorille on ollut paljon hyötyä Messin siirrosta. Siihen palautuu hänen uransa ensimmäinen pokaali ja tämänhetkinen loistovire. Niissä seitsemässä ottelussa, joissa Taylor on pelannut Argentiinan maajoukkuekapteenin vierellä, hän on tehnyt neljä maalia ja syöttänyt kolme.
Toisessa Instagramissa julkaistussa kuvassa Taylor hymyilee menneiden vuosien supertähden David Beckhamin rinnalla. Beckham omistaa Inter Miamin joukkueen, ja hän on käyttänyt suoria yhteyksiään Eurooppaan joukkueen rakentamisessa. On selvää, että Englannissa kovat ajat kokenut Taylor, 28, elää nyt uransa parasta aikaa.
Jos upotus ei näy, voit katsoa sen täällä.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Lionel Messin Inter Miami sai selkäsaunan seurajoukkueiden MM-kisoissa
- Dopingpannasta vapautunut Paul Pogba löysi uuden seuran
- Jürgen Klopp jyrähti seurajoukkueiden MM-turnauksesta – paljasti pahimman pelkonsa
- Kasper Paanaselta huima maali – SJK löylytti IFK Mariehamnia
- Miika Nuutisen HJK:lle avaustappio tylyin numeroin – ”Kaikkea muuta kuin mitä haettiin”
- Italopodcast: Parman tuore luotsi on koko siirtokesän mielenkiintoisimpia valmentajahankintoja
- Virallista: Cristiano Ronaldo ja Al Nassr jatkosopimukseen
- Malick Thiaw vaihtamassa seuraa Italiassa
- Lähde: Olivier Giroud lähellä paluuta Ranskaan
- Kesätoripodcast: Manchester United haluaa eroon neljästä tähtilaituristaan
- Lionel Messin Inter Miami sai selkäsaunan seurajoukkueiden MM-kisoissa
- Dopingpannasta vapautunut Paul Pogba löysi uuden seuran
- Jürgen Klopp jyrähti seurajoukkueiden MM-turnauksesta – paljasti pahimman pelkonsa
- Miika Nuutisen HJK:lle avaustappio tylyin numeroin – ”Kaikkea muuta kuin mitä haettiin”
- Kasper Paanaselta huima maali – SJK löylytti IFK Mariehamnia