Iso luuta lakaisee Maarianhaminassa

IFK Mariehamn on tekemässä isoa remonttia pelaajistoonsa.
IFK Mariehamnin seurajohdon ja pelaajien välisten keskusteluitten myötä on selvää, että Gustav Långbacka, Jonas Emet, Niko Ikävalko ja Fernando de Abreu eivät jatka IFK:ssa ensi kaudella.
– Keskusteltuamme jokaisen kanssa erikseen voin vahvistaa, että Gustav, Jonas, Niko ja Fernando eivät pelaa IFK:ssa ensi kaudella. Haluan kiittää pelaajia heidän ajastaan IFK:ssa. He ovat kaikki olleet ammattilaisia ja antaneet kaikkensa IFK:lle, minulla on vain hyvää sanottavaa heistä, seurajohtaja Peter Mattsson sanoo Veikkausliigan verkkosivuilla.
– Erityiskiitos Gustaville, joka on ollut IFK.ssa useamman kauden ja ollut todella ammattimainen, vaikka aina ei ole ollut helppoa jäädä vähälle peliajalle maalivahtina ja sitten hypätä tolppien väliin ajoittain enemmän pelanneen maalivahdin loukkaannuttua. Gustav voi olla ylpeä ajastaan IFK:ssa ja me olemme iloisia hänen ajastaan täällä.
Aiemmin varmistui, että veljekset Mikko ja Markus Paatelainen eivät jatka IFK:ssa – lisäksi Sebastian Strandvall ja Toni Lehtinen hakevat peliaikaa muualta.
//
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Draamaa! Kuuma trilleri Huuhkajien MM-karsintalohkossa
- Huuhkajilla yksi valopilkku heikossa Norja-ottelussa – ”Puola on pääasia”
- Mikä löylytys! Pikkuhuuhkajille murskavoitto
- Tässä on Huuhkajien avauskokoonpano – Norjalla tähdet kentällä
- Oliver Antmanin Rangers pelaa surkeaa alkukautta – urheilutoimenjohtaja toppuutteli valmentajan potkuhuhuja
- Pikkuhuuhkajien valmennustiimistä poistunut Ramiro Muñoz löysi uuden työpaikan – siirtyy Kroatiaan
- Joaquín Gómez sai potkut – pesti päättyi vain kahden virallisen ottelun jälkeen
- Ennakko harjoitusotteluun Norja-Suomi
- Italopodcast: Lazio & Bologna avausvoittoihin – Moise Kean epäonninen ratkaisija
- Maajoukkuepodcast: “Nestemäisin” Suomen joukkue pitkään aikaan
- Joaquín Gómez sai potkut – pesti päättyi vain kahden virallisen ottelun jälkeen
- Maajoukkuepodcast: “Nestemäisin” Suomen joukkue pitkään aikaan
- RMC: Huippusarjojen siirtoikkunat kiinni – Glen Kamaran odotetaan silti poistuvan Rennesistä
- AD: Diogo Tomasille etsittiin uutta seuraa – teki lopulta jatkosopimuksen ADO Den Haagin kanssa
- Haastattelu: Ryan Mahuta nauttii olostaan Tšekin pääsarjassa – ”Vaatimustasoeron huomasi tosi äkkiä”
- Ennakko harjoitusotteluun Norja-Suomi
- Virallista: Pyry Soiri jättää Athens Kallithean
- Tässä on Huuhkajien avauskokoonpano – Norjalla tähdet kentällä
- Mikä löylytys! Pikkuhuuhkajille murskavoitto
- Pikkuhuuhkajien valmennustiimistä poistunut Ramiro Muñoz löysi uuden työpaikan – siirtyy Kroatiaan