HIFK matkustaa harventuneella ryhmällä Rovaniemelle

© Kuva:


Ykkösessä pelaava HIFK matkustaa joukkueen lauantaiseen vieraspeliin Rovaniemen Palloseuraa vastaan varsin suppealla ryhmällä.

Tähtirintojen toipilaat ja puolikuntoiset jäävät kotiin, kertoo seuran verkkosivut. Listaan lukeutuvat puolustajat Miikka Kärkkäinen, Riku Pyhälä ja Markus Tanner sekä keskikentän Miikka Suikki. Kärkimies Jonas Britschgi kävi polven tähystysoperaatiossa, joten hänet nähdään kentillä vastaan maaottelutauon jälkeen.

Punapaidat saavat myös muutaman vahvistuksen otteluun. Puolustaja Marko Koskinen on jälleen pelikuntoinen. Lisäksi alle 18-vuotiaiden maajoukkueen mukana olleet Matti Saari ja Ville Rannikko ovat IFK:n mukana Rovaniemellä.

Luotettava peliyhtiö bet-at-home on yksi Alexander Ringin seuran pääsponsoreista.
Avaa pelitilisi tästä ja kuittaa samalla 100 euron bonus!


Barcelona kohtaa Bayern Munchenin – LUNASTA JÄTTIKERROIN 50.00

1. Avaa pelitili Betssonille.
2. Talleta 10-100€ – saat talletuksesi tuplana.
3. Lyö 1X2 ennakkoveto suosikkijoukkueesi voitosta – saat jättikertoimen 50.00.