Hiljattain brasilialaisen Paulo Perreiran hankkinut FC Hämeenlinna tähyilee edelleen vahvistuksia riveihinsä.

Joukkueen rivit kaipaavat täydennystä, sillä Tatu Mäkelän ja Harri Suhosen nilkkavammat pitävät pelimiehet sivussa vielä jonkin aikaa. Lisäksi Rico Laitinen lähtenee Yhdysvaltoihin opiskelemaan. Jussi Heikkisen lainasopimus kattaa vielä lauantain FC KooTeePee –kotiottelun. Kokenut Olli Lehtimäki sen sijaan pohtii vielä jatkoaan.

– Paulon hankinnan jälkeen hakusessa on vielä 1-2 pelaajaa. Jussin tilanteeseen saamme toivottavasti selkoa loppuviikon aikana. Uskon ja toivon asioiden järjestyvän niin, että Juke olisi loppukauden meidän käytössämme. Vilkaisu tilastoihin osoittaa, että yläkertaan tarvitsemme tehoja. Markkinat ovat vaan laatukärkien osalta todella kuivat, harmittelee päävalmentaja Jussi Lempinen seuran nettisivuilla.

Luotettava peliyhtiö bet-at-home on yksi Alexander Ringin seuran pääsponsoreista.
Avaa pelitilisi tästä ja kuittaa samalla 100 euron bonus!