Belgialaisen Beerschotin laituri Roni Porokaran tulevaisuudensuunnitelmat eivät ole vielä selvinneet, kertoo Kymppipaikka.fi-sivusto.

Porokara on ikävässä jamassa seurassaan. Seurajohto ilmoitti aikaisemmin kesällä, että suomalainen saa etsiä itselleen uusia haasteita (lue uutinen). Vuonna 2010 Beerschotin riveihin siirtyneellä 28-vuotiaalla pelurilla on sopimuksestaan kuitenkin jäljellä kaksi vuotta, joten suomalaisen verkot ovat vesillä.

– Tilanteeseen ei mitään päivitettävää ole. Sopimusta on jäljellä kaksi vuotta, mutta peliajan suhteen olisi kuulemma parempi löytää uusi seura. Nyt tässä sitten vähän katsellaan, Porokara toteaa sivustolle.

Huuhkaja-pelurin viime kausi meni osittain piloille loukkaantumisten vuoksi. Sesongin aikana Huuhkajien riveistä tuttu peluri paukutti kolme maalia.

Lue alkuperäinen juttu tästä.

Lyö futikseen NordicBetille 50 euron riskitön veto! Kuittaa myös 100 euron bonus!
Jos riskitön veto menee ohi, saat panoksesi takaisin! Lue tästä lisätietoja!