Inter hamuaa Arsenalin puolustajaa

Italian Serie A -seura Inter Milan on valmis tekemään tarjouksen Arsenalin pakki Bacary Sagnalle, jos pelimies ei pääse yhteisymmärrykseen uudesta sopimuksesta lontoolaisseuran kanssa, kertoo brittimedia.

Pelaa Arsenal-Chelsea Betsafelle 50 euron riskitön veto kertoimilla: 2,10 – 3,35 – 3,60
Jos veto menee ohi, saat panoksesi takaisin! Lue tästä lisätietoja!

Daily Mirror -lehden mukaan Arsenalin manageri Arsene Wenger on varma, että hänen maanmiehensä solmii uuden pitkäaikaisen sopimuksen. Lehti kuitenkin toteaa, että jos näin ei käy, Italiassa ollaan hereillä.

Sagna kertoi aiemmin ranskalaiselle L’Equipe-lehdelle olevansa tyytymätön seuran siirtomarkkinoilla kärsimiin menetyksiin (Robin van Persie sekä Alexander Song ). Sagna haluaisi myös pokaaleja palkintokaappiinsa.

Arsenalin riveissä pokaalien metsästys ei ole tuottanut tulosta, sillä seuran viimeisin pysti on niinkin kaukaa kuin vuodelta 2005.

Sagna kilpailee peliajasta englantilais-suomalaisen Carl Jenkinsonin kanssa. Vakuuttavasti tällä kaudella loukkaantunutta Sagnaa tuurannut Jenkinson ottaisi todennäköisesti ranskalaisen paikan puolustuksesta, mikäli siirto tapahtuisi.

Pelaa Arsenal-Chelsea Betsafelle 50 euron riskitön veto kertoimilla: 2,10 – 3,35 – 3,60
Jos veto menee ohi, saat panoksesi takaisin! Lue tästä lisätietoja!


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.