Barcelonan legenda John Cruyffin mukaan sunnuntaisessa El Clasicossa Barcelona-Real Madrid on tavallistakin korkeammat panokset. Madridilaiset ovat aloittaneet alkukauden heikosti, joten tappio asettaisi Jose Mourinhon miehistön tukalaan tilanteeseen La Ligassa.
Pelaa Barca-Real Madr. NordicBetille 50 euron riskitön veto kertoimilla: 1,87 – 3,70 – 3,75 Jos veto menee ohi, saat panoksesi takaisin! Lue tästä lisätietoja!
– Normaalisti ei ikinä tiedä mitä tulee tapahtumaan, mutta tällä kertaa Madrid on suuressa vaarassa, koska joukkue on jäänyt niin paljon (Barcelonasta) jälkeen, Cruyff kertoi Sky Sportsille. Kuuden La Liga -kierroksen jälkeen eroa on katalonialaisseuran hyväksi jo kahdeksan pistettä. 11 pistettä voisi olla madridilaisille jo liikaa, vaikka kausi on vasta nuori. – Jos he häviävät tämän, se on kuin koko maailma kaatuisi päällesi. Nämä ovat niitä pelejä, joita pelkään eniten. Madrid on valmis tekemään kaikkeensa kääntääkseen tilanteen ylösalaisin. – Mourinho on valtavan paineen alla sunnuntain jälkeen, jos he häviävät. Silloin kyseessä on suuri ongelma, hollantilainen futisikoni uumoilee.
Pelaa Barca-Real Madr. NordicBetille 50 euron riskitön veto kertoimilla: 1,87 – 3,70 – 3,75 Jos veto menee ohi, saat panoksesi takaisin! Lue tästä lisätietoja!

LUE MYÖS: