Nappaako rahaseura PSG Valioliigan maalilingon? – ”Erityinen seura minulle”
Kuva: Getty Images
Newcastlen Demba Ba on myöntänyt, että häntä kiinnostaisi pelata ranskalaisen PSG:n riveissä, vaikka onkin tällä hetkellä täysin sitoutunut valioliigaseuraan.
27-vuotias kärkimies on yhdistetty siirtohuhuissa ranskalaiseen rahaseuraan. Miehen sopimuksessa on seitsemän miljoonan punnan ulosostohinta, mikä ei pariisilaisten lompakossa juuri painaisi.
11 liigamaalia tällä kaudella iskenyt Ba sanoo olevansa täysin sitoutunut nykyiseen seuraansa, mutta kokee PSG:n silti mielenkiintoisena vaihtoehtona.
– En ole koskaan peitellyt kiinnostustani seuraa kohtaan ja olen ollut kannattaja pienestä asti, Ba sanoo RMC Sportille
PSG on tekemässä kovaa vauhtia nousua eurooppalaisen seurajalkapalloilun eliittiin.
– He tekevät nyt tärkeitä asioita, isoja projekteja tulevaisuutta ajatellen, ja totta kai se olisi hienoa pelata sen seuran väreissä, jota kannatan, Ba miettii ja painottaa jälleen keskittyvänsä nykyiseen seuraansa.
– On kuitenkin totta, että PSG on erityinen seura minulle.
LUE MYÖS:
VAIN MEILTÄ! SAAT 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA – VAIN 1 EUROLLA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- KuPSille karvas tappio vieraskentällä – jatkopaikka edelleen omissa käsissä
- Valioliigalegendan poika debytoi edustusmiehistössä europeleissä – isä valmentajana
- Juventus pattitilanteessa tähtensä kanssa
- Nähdäänkö Mason Greenwood sittenkin MM-kisoissa?
- Ilves käytti pelaajiensa optioita
- Lähteet: Top 5 -sarjojen tehokkain keskikenttäpelaaja vaihtaa seuraa – kauppahinta vain yhdeksän miljoonaa euroa
- Viimeistä kertaa historiassa? Lukas Hradecky joutui osaksi obskuuria tilastoknoppia
- Haastattelu: Jagiellonia-tähti Álex Pozo kertoi, millaisen joukkueen KuPS kohtaa Konferenssiliigassa
- ”Ehkä äitini” – Tähtipelaajan irvailu sai koko lehdistöhuoneen nauramaan
- Huuhkajien legendaarinen taustamies lopettaa
- Suurseura nurin! HJK:n alle 19-vuotiaille jättimäinen päänahka Youth Leaguen karsinnassa
- Fotbollskanalen: Suomen 18-vuotias lupaus lähellä siirtoa ulkomaille
- Muistatko hänet? Takavuosien Chelsea-tähti osui Mestarien liigassa ensimmäistä kertaa kahdeksaan vuoteen
- MTV: Jättipaukku! Tässä on Jarkko Wissin uusi seura
- Huuhkajien legendaarinen taustamies lopettaa
- Lähteet: Top 5 -sarjojen tehokkain keskikenttäpelaaja vaihtaa seuraa – kauppahinta vain yhdeksän miljoonaa euroa
- Haastattelu: Jagiellonia-tähti Álex Pozo kertoi, millaisen joukkueen KuPS kohtaa Konferenssiliigassa
- ”Ehkä äitini” – Tähtipelaajan irvailu sai koko lehdistöhuoneen nauramaan
- Huuhkajat-vahti saa uuden managerin – kasvaako rooli vihdoin?
- Ilves käytti pelaajiensa optioita