Valioliiga-seuralle hyviä uutisia – manageri hyväksynyt jatkosopimuksen

© Kuva: Getty Images
Honka ja KuPS Veikkausliigan huippuottelussa! Lue ennakko & lunasta talletusbonus!

Steve Bruce on hyväksynyt uuden sopimuksen Hullin kanssa. Sopimus tullaan allekirjoittamaan seuraavan 24 tunnin kuluessa, seuran verkkosivuilla tiedotetaan.

Bruce on ollut seuran peräsimessä kesästä 2012 asti. Heti ensimmäisellä kaudellaan Bruce nosti ryhmän Valioliigaan ja viime kaudella tie vei aina FA Cupin finaaliin asti, josta voittoa ei kuitenkaan tullut.

– Olen ilahtunut sitoutuessani tulevaisuudessa tähän seuraan. Olemme saavuttaneet paljon muutamana vuonna, kun olemme olleet täällä, mutta tämä on vain matkan alkua, Bruce toteaa Hullin nettisivujen haastattelussa.

Hull on Valioliigassa sijalla 15. Lauantaina Hull kohtaa vieraskentällä Leicester Cityn.

Honka ja KuPS Veikkausliigan huippuottelussa! Lue ennakko & lunasta talletusbonus!