Real Madrid ei päästä irti Iscosta – jatkosopimuksessa käsittämätön ulosostohinta

© Kuva: Getty Images

Real Madridin Isco on solminut uuden sopimuksen seuransa kanssa, kertoo AS. Uudella sopimuksella mies on kiinnitetty Los Blancosiin neljäksi vuodeksi. Sopimuksessa on lisäksi optio yhdestä lisävuodesta.

Keskikenttäpelaaja tienaa uuden sopimuksensa turvin kuusi miljoonaa euroa vuodessa. Huiman palkan lisäksi Real tunnistaa menneellä kaudella todellisen läpimurtonsa tehneen espanjalaisen arvon sopimuksen ulsostolausekkeessa.

Jahka toinen seura tahtoisi hankkia 25-vuotiaan pelurin kesken tämän sopimuskauden, tulisi seuran pulittaa 700 miljoonaa euroa Realille. Toki on mahdollista, että Real suostuisi myös pienempään summaan, mutta lähtökohta siirrolle on lähempänä miljardia oleva summa.

Toisaalta Realin edustusjoukkueen ulosostohintojen tiedetään yleisesti olevan toisesta maailmasta. Lähteen mukaan seuran avauskokoonpanossa ei ole yhtäkään pelaajaa, jonka ulosostohinta olisi alle 500 miljoonan.


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.