Juventuksen kesähankinta kuukaudeksi sivuun – ei ole pelannut vielä otteluakaan
Kuva: Getty Images
Juventus kertoo verkkosivuillaan, että saksalaispuolustaja Benedikt Höwedes joutuu loukkaantumisen takia olemaan sivussa noin neljä viikkoa.
Entinen Schalke-kapteeni Höwedes, 29, siirtyi Juventukseen kesällä, mutta ei ole toistaiseksi päässyt pelaamaan uuden seuransa kanssa vielä otteluakaan. Hän on ollut kahdessa ottelussa vaihtopenkillä ja kahdesta pelissä sivussa lihasväsymyksen vuoksi.
Saksalaistoppari huomasi vihlaisevan tunteen vasemmassa takareidessään torstain harjoituksissa eikä pelannut lauantaina paikallisottelu Derby della Molessa Torinoa vastaan.
Juventuksen lääkintätiimin mukaan pisto takareidessä vahingoitti aluetta, jonka Höwedes on loukannut aiemminkin.
LUE MYÖS:
Vain tänään! Tuohen vanhoille asiakkaille: talleta 1€ ja saat 30 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Vedonlyöjä.comin raju arvio veikkausliigajoukkueesta: ”Ykkösliigan pelaajalista”
- Haastattelu: Viljami Sinisalo sai mahdollisuuden Celticin tolppien välissä – ”Täällä sut heitetään syvään altaaseen”
- Trump hämmentää puheillaan – jälleen uusi kannanotto MM-kisoista
- Donald Trumpilta huolestuttava viesti MM-kisoista – Iran raivostui
- Neymar ärähti kriitikoille: ”On vaikeaa olla minä”
- Pitkä diili! Ruotsi teki valmentajavalintansa
- Mika Lehkosuolta raju metafora – “Puukko kädessä hiivitään ojaa pitkin”
- Bild: Jürgen Klopp voi palata kesän jälkeen valmennustehtäviin – tässä on vaihtoehto
- Iran: ”Ei ole mahdollista, että pelaisimme MM-kisoissa”
- SJK:n hyökkääjä siirtyy Ruotsiin