Hakalle uusi hyökkääjä – ”Vielä pelaajana raakile, mutta erittäin potentiaalinen”
Kuva: Juha Tamminen
Ykkösessä pelaava FC Haka ja yhdysvaltalaishyökkääjä Gerald Ben, 25, ovat solmineet 1+1-vuotisen sopimuksen. Sopimukseen liittyy koeaika.
– Gerald on vielä pelaajana raakile, mutta erittäin potentiaalinen pelaaja. Hän on hyvä haastamaan yksi vastaan yksi tilanteissa, on nopea, tekee kovasti töitä joukkueen eteen sekä tuo fyysisyyttä joukkueeseen. Hyvällä valmennuksella pelaajasta saadaan kaikki potentiaali irti, Hakan toimitusjohtaja Olli Huttunen toteaa seuran tiedotteessa.
Jo jonkin aikaa Hakan kanssa harjoitellut Ben on joukkueen mukana lauantain cup-ottelussa Ilvestä vastaan. Pirkkahallissa pelattava kamppailu on Hakan kotipeli ja se alkaa kello 14.30.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Veikkausliigassa säväyttänyt Manasse Kusu löysi uuden seuran
- SJK:n pelaajat mukana Afrikan mestaruusturnauksessa – pääsivät kentälle avauskierroksella
- Virallista: KuPS hankki Pikkuhuuhkajista tutun pelaajan
- FotbollDirekt: Manasse Kusu neuvottelee lainasiirrosta Superettaniin
- The Athletic: Valioliigan halutuin tähti vaihtamassa seuraa tammikuussa
- Ilvekselle tärkeitä sopimuksia
- Serie A:sta rävähti karu tiedote: liiga perui suunnitelman, joka olisi voinut mullistaa sarjaohjelman
- Ongelmia paratiisissa? Ousmane Dembélén ja Luis Enriquen välillä kipunoi – tässä syy
- Somessa huippusuosion saavuttanut tili nosti HJK-juniorin, 8, valokeilaan – ”Se ei ole normaalia”
- Palaako Füllkrug Bundesliigaan?